پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

توف نورد چیست؟ TUV های معتبر کدامند؟

توف نورد چیست؟ TUV های معتبر کدامند؟

توف نورد
توف نورد

توف نورد یکی از سازمان‌های بین‌المللی معتبر در زمینه صدور گواهینامه‌های ایزو است که خدمات بازرسی و صدور گواهینامه محصول را ارائه می دهند. TÜV (به آلمانی Technischer Überwachungsverein)، به معنی انجمن بازرسی فنی مشاغل آلمانی است. مجموعه TÜV Nord با تخصص در ارائه خدمات گواهینامه‌دهی، به کسب‌وکارها و صنایع مختلف کمک می‌کند تا به استانداردهای جهانی کیفیت پایبند باشند و افزایش کیفیت محصولات و خدمات خود را تضمین کنند. توجه کنید که این شرکت‌ها عموما در ایران فعالیت ندارند.

eiqm baner333
contact eiqm

توف نورد چیست؟

TÜV Nord یک شرکت معتبر در زمینه صدور گواهینامه‌های ایزو در آلمان است. این شرکت با تخصص و تجربه در ارائه خدمات گواهینامه‌دهی، به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا استانداردهای بین‌المللی کیفیت را برآورده سازند و به افزایش اعتماد مشتریان و افزایش رقابت‌پذیری در بازار دست یابند. همچنین با فرآیند حرفه‌ای و اختصاصی، مسیر دریافت گواهینامه ایزو را برای کسب‌وکارها تسهیل می‌کند و نقش بسزایی در تضمین کیفیت و بهبود عملکرد شرکت‌ها دارد.

موسسه توف نورد در زمینه ایزو ۹۰۰۱ (کیفیت)، ایزو ۱۴۰۰۱ (محیط‌زیست)، ایزو ۴۵۰۰۱ (سلامت و ایمنی حرفه‌ای) و سایر استانداردهای مرتبط با صنایع مختلف فعالیت دارد. همچنین با ارائه خدمات گواهینامه‌دهی، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا بهبودات مستمر در عملکرد و کیفیت داشته باشند و به استانداردهای جهانی تطابق یابند. سایت توف نورد با آدرس  https://www.tuev-nord.de در دسترس است.

در صورتی که سوالی دارید؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای مشاوره رایگان با تلفن های ۳۳۴۴۷۷۶۵-۰۲۳ و ۳۳۴۴۷۷۶۶-۰۲۳ تماس بگیرید.

TUV های معتبر کدامند؟

توف‌های معتبر بسیار محدود هستند و اعتبار اولیه‌شان را نیز از DAKKS آلمان یا Akkreditierung استرالیا می‌گیرند. در مجموع توف‌های معتبر در دنیا با نام‌های زیر شناخته می‌شوند و سایر شرکت ها با پسوند یا پیشوند گذاشتن برای کلمه TUV در صدد سواستفاده از این نام معروف بوده و جعلی هستند:

 • TÜV SUD (https://www.tuvsud.com)
 • TÜV thueringen (https://www.tuev-thueringen.com)
 • TÜV NORD (https://www.tuev-nord.de)
 • TÜV Rheinland (https://www.tuv.com)
 • TÜV SAARLAND (INTERCERT) (https://www.tuev-saar.de)
 • TÜV AUSTRIA (https://www.tuv.at)
 • TÜV HESSEN (https://www.tuev-hessen.de)

توف نورد در ایران

توجه کنید که نمایندگی TUV در ایران (شرکت مشارکتی توف نورد ایران) عموما دیگر فعالیت ندارند. طبق آخرین بررسی‌ها تنها شرکت‌های TUV NORD و TUV INTERCERT (MTIC)  زیر مجوعه SAAR در ایران فعالیت داشتند که ابتدای سال ۹۹ با اعلام رسمی مدیرعامل TUV NORD، این CB  نیز ایران را به دلیل تحریم‌ها ترک کرد و سایر شرکت های توف جعلی و فاقد اعتبارند.

TUV های معتبر کدامند؟

گواهی tuv چیست؟

گواهینامه توف نورد نمادی از پیشرفت و توسعه برای شرکت‌هاست که به وسیله این سازمان معتبر در زمینه صنعتی، استانداردهای بین‌المللی را به دست می‌آورند. این گواهینامه tuv آلمان با استعلام بین المللی، نشان‌دهنده تلاش‌های مستمر شرکت‌ها در دریافت خدمات برتر گواهینامه‌دهی و ایجاد استانداردهای بین‌المللی کیفیت است.

استعلام گواهی  TUV

گواهینامه TUV جعلی را چگونه تشخیص دهیم؟ اگر نام TUV مربوطه با شرکت‌هایی که در بالا ذکر کردیم فرق داشت (مثلا پسوند و پیشوندی به آن اضافه یا کم شده بود) به احتمال زیاد با یکTUV  جعلی سر و کار دارید. مراجع صدور معتبر تحت اعتبار IAF یا ASCB فعالیت می‌کنند. تمامیTUV ها هم تحت اعتبارDAKKS  هستند که زیر مجموعه IAF  محسوب می‌شود. اگر شرکتی مدعی صدور ایزو تحت اعتبار TUV است از شرکت مربوطه بخواهید تا گواهی DAKKS آلمان و IAF  را برای شما بفرستند و نام شرکت و آدرس سایتشان را نیز در وب‌سایت https://www.dakks.de  بررسی کنید.

توجه کنید که گواهینامه های TUV اصلی نظیر TUV NORD قیمتی بالایی دارند پس اگر شرکتی به شما وعده گواهینامه TUV با قیمت های پایین داد، مطمئن باشید که گواهینامه مربوطه جعلی و ساختگی است. این استعلام گواهی به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا از صحت و اعتبار گواهینامه‌ها و خدمات ارائه شده توسط توف نورد اطمینان حاصل نمایند.

ممیزان توف نورد

ممیزان TUV NORD افرادی با تخصص و تجربه بالا در زمینه گواهینامه‌دهی هستند. این ممیزان با داشتن دانش عمیق درمورد استانداردها و فرآیندهای مختلف گواهینامه‌دهی، نقش حیاتی در اطمینان از اجرای صحیح و اثربخش فرآیندهای گواهینامه‌دهی ایفا می‌کنند. از اهمیت این ممیزان می‌توان به تضمین اعتبار و قابلیت اطمینان گواهینامه‌ها اشاره کرد که به کمک آن‌ها، کسب‌وکارها می‌توانند به استانداردهای بین‌المللی کیفیت دست یابند و از مزایای مختلف این گواهینامه‌ها بهره‌مند شوند.

توف نورد چیست؟

تخصص و خدمات مجموعه توف نورد

مجموعه TUV با ارائه خدمات گواهینامه‌دهی در زمینه‌های مختلف، به شرکت‌ها و صنایع ارتقاء می‌بخشد. با ارائه این خدمات، به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا استانداردهای جهانی را دنبال کرده و به افزایش کیفیت و اعتبار در بازارهای مختلف دست یابند. خدمات اصلی این مجموعه شامل موارد زیر هستند:

 1. صدور گواهینامه ایزو مثل ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱، ایزو ۴۵۰۰۱ و…
 2. تایید استانداردهای خاص برای صنایع و محصولات مختلف، از جمله خودرو، الکترونیک، پزشکی و …
 3. ارائه دوره‌های آموزشی در زمینه‌ موضوعات مرتبط با استانداردهای جهانی.
 4. انجام ممیزی‌ها و ارزیابی‌های مستقل برای بررسی پیاده‌سازی صحیح سیستم‌های مدیریت در شرکت‌ها.
 5. فعالیت در زمینه پژوهش و توسعه برای بهبود استانداردها و فرآیندهای گواهینامه‌دهی.

استانداردهای TUV

توف نورد خدمات گواهینامه‌دهی تعداد زیادی از استانداردهای معتبر و جهانی را انجام می‌دهد. این سازمان به شرکت‌ها کمک می‌کند تا با پیروی از استانداردهای جهانی، به کیفیت بالا و اعتبار در بازارهای مختلف دست یابند. این استانداردها تنها چند نمونه از خدمات گواهینامه‌دهی TUV NORD هستند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. استانداردهای مدیریتی: تمام استانداردها مدیریتی مثل ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ را پوشش می‌دهد.
 2. استانداردهای صنعتی: در صنایع مختلف مانند خودرو، الکترونیک، پزشکی و… گواهینامه‌های مختلف ارائه می‌دهد.
 3. استانداردهای محصولات: به تأیید استانداردهای مختلف محصولات مانند CE اروپا و FCC آمریکا می‌پردازد.
 4. استانداردهای خدمات: گواهینامه‌دهی در زمینه‌های خدمات مانند ITIL،ISO/IEC 20000-1 و …
 5. استانداردهای امنیتی: به استانداردهای مرتبط با امنیت اطلاعات مانند ISO 27001 نیز توجه دارد.

جمع‌بندی

گواهینامه ایزو نه تنها کیفیت را تضمین می‌کند بلکه مزیت رقابتی نیز فراهم می‌آورد. توف نورد آلمان به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که در بازار برجسته شده و تعهد خود به عالی‌بودن و رضایت مشتری را به نمایش بگذارند. این مجموعه به یک رویکرد شخصی‌سازی شده برای درک نیازهای منحصر به فرد هر مشتری متمایز است. با ارائه راه‌حل‌های بهینه شده، اطمینان حاصل می‌کند که گواهینامه‌ها به‌طور هماهنگ با عملیات هر صنعت ارائه می‌شوند. در نتیجه، توف نورد نقش اساسی در صنعت گواهینامه ایزو دارد. البته توجه کنید که عموم این شرکت‌ها به دلیل تحریم‌ها دیگر در ایران فعالیت ندارند.

از کجا گواهینامه ایزو بگیریم؟

اولین نکته‌ای که برای دریافت گواهینامه انواع استانداردها باید به آن توجه داشته باشید این است که گواهینامه‌ای معتبر است که از مراجع صدور تحت اعتبار IAF یا ASCB صادر شود. پیش از عقد قرارداد و دریافت گواهینامه حتما بررسی کنید که نام مرجع صدور در لیست منتشر شده در سایت نهادهای نام‌برده قابل مشاهده باشد؛ در غیر این صورت گواهی فاقد اعتبار خواهد بود.

دومین نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برای دریافت خدمات مشاوره یا صدور باید به دفتری مراجعه کنید که دارای پروانه و مجوز رسمی دولتی در آن حیطه باشد تا امکان پیگیری و استیفای حقوق در صورت بروز هر گونه مشکل برای شما محفوظ بماند.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و راهنمایی جهت دریافت گواهینامه ایزو معتبر می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان مجموعه EIQM CET از طریق تماس با ما بهره ببرید.


مشاوره رایگان
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر، قبل از سفارش گواهینامه ایزو، از مشاوره رایگان کارشناسان EIQM استفاده نمایید.