پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

ایزو ۱۲۴۰۲ – استاندارد دستگاه‌های شناور شخصی

ایزو ۱۲۴۰۲ – استاندارد دستگاه‌های شناور شخصی

ایزو 12402
ایزو ۱۲۴۰۲

ایزو ۱۲۴۰۲ الزامات و معیارهای ایمنی برای دستگاه‌های شناور شخصی در محیط‌های آبی را تعیین می‌کند. این استاندارد به منظور ارتقاء سطح ایمنی افراد در برابر حوادث ناخواسته، از جمله غرق شدگی، ایجاد شده است و با تأکید بر انواع مختلف دستگاه‌ها از جمله جاکت‌های نجات و کمک‌های شناور، کاربران و تولیدکنندگان را در انتخاب، استفاده صحیح و نگهداری این دستگاه‌ها برای حفظ ایمنی در محیط‌های آبی راهنمایی می‌کند.

 

eiqm baner333
contact eiqm

ایزو ۱۲۴۰۲ چیست؟

در دنیای امروز که فعالیت‌های آبی جزء سبک‌زندگی بسیاری از افراد شده است، ایمنی در این آبها امری بسیار حائز اهمیت است. یکی از ابزارهای اساسی برای تضمین ایمنی در فعالیت‌های آبی، استفاده از دستگاه‌های شناور شخصی است. در این میان، استاندارد ISO 12402 به عنوان راهنمایی جامع برای این دستگاه‌ها و به منظور اطمینان از ایمنی فرد در محیط‌های آبی ایجاد شده است

این استاندارد به دقت ویژگی‌هایی از جمله سطوح شناوری، مواد استفاده شده، طراحی و امکانات امنیتی را مشخص می‌کند تا دستگاه‌های شناور شخصی با استانداردهای ایمنی جهانی سازگار باشند و در برگیرنده انواع دستگاه‌های شناور مانند جاکت‌های نجات، کمک‌های شناور و سایر وسایل مشابه می‌باشد.

در صورتی که سوالی دارید؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای مشاوره رایگان با تلفن های ۳۳۴۴۷۷۶۵-۰۲۳ و ۳۳۴۴۷۷۶۶-۰۲۳ تماس بگیرید.

اهمیت دستگاه‌های شناور شخصی

استفاده از دستگاه‌های شناور شخصی به شدت در حفظ ایمنی افراد در محیط‌های آبی مؤثر است. این دستگاه‌ها توانایی حفاظت از فرد را در مواجهه با حوادث ناخواسته از جمله غرق شدگی یا سایر وقایع ناگوار افزایش می‌دهند. ایزو ۱۲۴۰۲ نیز یک استاندارد بین‌المللی است که الزامات ایمنی برای دستگاه‌های شناور شخصی را تعیین می‌کند.

استانداردهای ایمنی برای دستگاه‌های شناور شخصی

ISO 12402 به طور دقیق الزامات و معیارهای ایمنی را برای دستگاه‌های شناور شخصی تعیین کرده است که ویژگی‌هایی از قبیل سطوح شناوری، استفاده از مواد مناسب، وجود عناصر امنیتی اضافی و سایر جزئیات فنی می‌شود.

انواع دستگاه‌های شناور شخصی

همان‌طور که گفتیم این استاندارد به صورت جامع به انواع دستگاه‌های شناور شخصی، از جمله جاکت‌های نجات، کمک‌های شناور و دیگر وسایل مشابه می‌پردازد. هر یک از این انواع دستگاه‌ها وظیفه خاص خود را در تأمین ایمنی افراد انجام می‌دهند. همچنین اطلاعاتی در خصوص انتخاب دستگاه مناسب بر اساس نیازهای شخصی و نوع فعالیت در اختیار ما قرار می‌دهد. این راهنما به افراد کمک می‌کند تا ابزاری را انتخاب کنند که با فعالیت‌های آبی خود سازگار و ایمن باشد.

ایزو 12402 چیست؟

فرآیند آزمون و گواهی‌نامه‌دهی استاندارد ایزو ۱۲۴۰۲

فرآیند آزمون و گواهی‌نامه‌دهی استاندارد ۱۲۴۰۲ یک مرحله بسیار حیاتی است که به تضمین کیفیت و ایمنی دستگاه‌های شناور شخصی می‌پردازد. در این مرحله، تولیدکنندگان دستگاه‌ها، موظف به انجام آزمون‌های دقیق بر اساس معیارها و الزامات استاندارد هستند. این آزمون‌ها شامل بررسی ویژگی‌های فنی مانند سطوح شناوری، مواد استفاده شده، قابلیت نجات و سایر جزئیات تکنیکی می‌شود. سپس، گواهینامه‌های ایمنی صادر می‌شود که نشان دهنده موفقیت دستگاه‌ها در آزمون‌های مربوطه و انطباق با استانداردها و الزامات ایزو ۱۲۴۰۲ است. فرآیند آزمون و گواهی‌نامه‌دهی بر ارتقاء استانداردهای ایمنی و اعتماد به کاربران در مورد دستگاه‌های شناور تأکید دارد.

ویژگی‌های ایزو ۱۲۴۰۲

استاندارد ۱۲۴۰۲ ویژگی‌های مهمی را برای دستگاه‌های شناور شخصی تعیین کرده است تا ایمنی و کارایی این دستگاه‌ها به حداکثر برسد. ویژگی‌های زیر به طور جامع و دقیق در این استاندارد ذکر شده‌اند:

  1. سطوح شناوری: مشخصات دقیقی را برای سطوح شناوری دستگاه‌ها تعیین کرده است. این ویژگی بر اساس نوع و کاربرد دستگاه تنظیم می‌شود تا اطمینان حاصل شود که دستگاه در شرایط مختلف آبی به اندازه کافی شناور باشد.
  2. استفاده از مواد مناسب:  مشخصات و اجزای مورد استفاده در ساخت دستگاه‌ها را تعیین می‌کند. استفاده از مواد با کیفیت و مقاوم در برابر شرایط آبی و مواد مخرب از جمله الزامات این ویژگی است.
  3. طراحی ایمن: دستگاه‌های شناور شخصی باید بر اساس طراحی ایمن و به‌روز باشند. ایزو ۱۲۴۰۲ به دقت الزامات طراحی را تعیین کرده تا از حوادث آبی پیشگیری شود.
  4. عناصر امنیتی اضافی: این ویژگی نیاز به وجود عناصر امنیتی اضافی مانند دارا بودن چراغ‌های نورانی و نشانگرها را به منظور افزایش قابلیت رویت در شرایط نامناسب مشخص می‌کند.
  5. تطابق با استانداردهای جهانی: دستگاه‌های شناور شخصی باید با استانداردهای جهانی تطابق داشته باشند. ایزو ۱۲۴۰۲ از تطابق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان با این الزامات اطمینان حاصل می‌کند.

این ویژگی‌های کلیدی به تضمین ایمنی و کارایی حداکثری دستگاه‌های شناور شخصی در محیط‌های آبی می‌پردازند و اطمینان می‌دهند که این دستگاه‌ها با شرایط متنوع آبی سازگاری دارند.

استاندارد دستگاه‌های شناور شخصی

جمع‌بندی

ایزو ۱۲۴۰۲ به‌عنوان یک استاندارد جهانی در زمینه دستگاه‌های شناور شخصی، نقش بسیار مهمی در ارتقاء ایمنی، کیفیت و اعتماد در فعالیت‌های آبی ایفا می‌کند و به بازار دستگاه‌های شناور اطمینان و اعتماد می‌بخشد.

این استاندارد، با مشخص کردن ویژگی‌ها و معیارهای دقیق، بر کیفیت ساخت و عملکرد بهینه دستگاه‌ها تأکید دارد. با تطابق با این استاندارد، تولیدکنندگان قادر به ارائه دستگاه‌هایی هستند که در شرایط مختلف آبی، ایمنی و اعتماد را فراهم می‌آورند. درواقع استفاده از این استاندارد به عنوان راهنمایی جامع برای دستگاه‌های شناور شخصی، ایمنی و اعتماد کاربران را به حداکثر می‌رساند.

از کجا گواهینامه ایزو بگیریم؟

اولین نکته‌ای که برای دریافت گواهینامه انواع استانداردها باید به آن توجه داشته باشید این است که گواهینامه‌ای معتبر است که از مراجع صدور تحت اعتبار IAF یا ASCB صادر شود. پیش از عقد قرارداد و دریافت گواهینامه حتما بررسی کنید که نام مرجع صدور در لیست منتشر شده در سایت نهادهای نام‌برده قابل مشاهده باشد؛ در غیر این صورت گواهی فاقد اعتبار خواهد بود.

دومین نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برای دریافت خدمات مشاوره یا صدور باید به دفتری مراجعه کنید که دارای پروانه و مجوز رسمی دولتی در آن حیطه باشد تا امکان پیگیری و استیفای حقوق در صورت بروز هر گونه مشکل برای شما محفوظ بماند.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و راهنمایی جهت دریافت گواهینامه ایزو معتبر می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان مجموعه EIQM CET از طریق تماس با ما بهره ببرید.


مشاوره رایگان
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر، قبل از سفارش گواهینامه ایزو، از مشاوره رایگان کارشناسان EIQM استفاده نمایید.