پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

خرید گواهینامه ایزو – چطور ایزو معتبر بخریم؟

خرید گواهینامه ایزو – چطور ایزو معتبر بخریم؟

خرید گواهینامه ایزو
خرید گواهینامه ایزو

خرید گواهینامه ایزو، از مراکز تحت اعتبار ASCB یا IAF و تنها پس از پیاده‌سازی و رعایت الزامات استانداردهای خاصی که توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی (ISO) تعیین شده‌اند، ممکن است. این فرآیند شامل شناسایی نیازهای سازمان، انتخاب استاندارد مناسب، آماده‌سازی مستندات، آموزش کارکنان، اجرای تغییرات لازم در فرآیندها و سپس انجام ممیزی‌های داخلی و خارجی توسط یک نهاد صدور گواهینامه معتبر است. پس از تأیید انطباق با استانداردها، گواهینامه ایزو به سازمان اعطا می‌شود که نشان‌دهنده تعهد به کیفیت، ایمنی و بهبود مستمر است. در این مقاله با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم که چطور ایزو معتبر بخریم؟

 

eiqm baner333
contact eiqm

شرایط خرید گواهینامه ایزو چیست؟

اگر به دنبال بهبود فرآیندهای کسب‌وکار خود هستید یا می‌خواهید از رقبا پیشی بگیرید، گرفتن گواهینامه ISO یک گام مهم است. اما دقیقاً چگونه یک گواهینامه ISO بخریم؟

 برای خرید گواهینامه ایزو، ابتدا نیازهای کسب‌وکار خود را ارزیابی کرده و استاندارد مناسب را انتخاب کنید. سپس یک نهاد صدور گواهینامه معتبر پیدا کنید که بتواند ممیزی‌های لازم را انجام دهد. مستندات لازم را تهیه و فرآیندهای خود را مطابق با الزامات استاندارد تنظیم کنید. آموزش کارکنان و انجام ممیزی‌های داخلی از مراحل مهم در آماده‌سازی برای ممیزی رسمی هستند. پس از رفع هرگونه عدم انطباق، ممیزی رسمی انجام شده و در صورت تأیید، گواهینامه ISO برای شما صادر می‌شود. برای حفظ گواهینامه نیز، باید به‌طور منظم ممیزی‌ها و به‌روزرسانی‌های لازم را انجام دهید.

در صورتی که سوالی دارید؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای مشاوره رایگان با تلفن های ۳۳۴۴۷۷۶۵-۰۲۳ و ۳۳۴۴۷۷۶۶-۰۲۳ تماس بگیرید.

از کجا ایزو بخریم؟

اما قبل از هر چیزی، مهم است بدانیم که از کجا ایزو بگیریم. برای خرید گواهینامه ایزو معتبر، مرجع صدوری انتخاب کنید که توسط نهادهای اعتباربخشیIAF  و ASCB تائید صلاحیت شده باشد. این مراجع مسئول انجام ممیزی‌ها و ارزیابی‌های لازم برای اطمینان از تطابق سازمان شما با استانداردهای ایزو هستند. انتخاب CB مناسب با توجه به تجربه، اعتبار و تناسب با نیازهای صنعت شما بسیار مهم است.

چطور ایزو معتبر بخریم؟

خرید فوری گواهینامه ایزو معتبر از مجموعه EIQM

برای خرید فوری و ارزان گواهینامه ایزو معتبر از مجموعه EIQM، شما باید به وب‌سایت این مجموعه مراجعه کنید و از طریق فرم سفارش ایزو یا تماس تلفنی سفارش خود را ثبت کرده و مشاوره بگیرید. EIQM به عنوان یکی از نهادهای صدور گواهینامه معتبر در حوزه استانداردهای ISO فعالیت می‌کند و می‌تواند خدمات مرتبط با صدور گواهینامه استانداردهای مختلف را ارائه دهد. قبل از خرید، بهتر است با شناسایی نیازهای خود، انتخاب استاندارد مناسب و آماده‌سازی مستندات لازم، برای ممیزی آمادگی کامل داشته باشید.

اهمیت خرید گواهینامه ایزو

امروزه کسب‌وکارها به دریافت گواهینامه ISO نیاز دارند زیرا این گواهینامه نشان‌دهنده مدرکی است که از یک نهاد معتبر به دلیل تعهد برجسته در یک حوزه خاص مدیریت مانند مدیریت کیفیت، امنیت اطلاعات، ایمنی محیط زیست یا بهداشت و ایمنی شغلی دریافت می‌کنند.

استانداردهای مختلفی در حوزه‌های مدیریتی وجود دارد که هر کدام به یک جنبه خاص پرداخته و مجموعه‌ای از مزایا را به همراه دارند. کسب‌وکارها نه تنها برای ایجاد بهترین سیستم‌های مدیریتی، بلکه برای جلب اعتماد ذی‌نفعان خود با اثبات کارایی و اعتبارشان، به این استانداردها نیاز دارند.

هزینه‌های خرید گواهینامه ایزو

اخذ گواهینامه ISO شامل هزینه‌های مستقیم (مثل هزینه‌های دریافتی مرجع صدور) و هزینه‌های غیرمستقیم (مثل آموزش و تغییرات فرآیند) است. برای موفقیت در عملیات لازم است ابتدای کار، یک بودجه شامل تمام هزینه‌های احتمالی ایجاد کنید. اقداماتی در راستای صرفه‌جویی در هزینه مانند انتخاب یک نهاد صدور گواهینامه معتبر اما با هزینه مناسب و استفاده از منابع داخلی برای آموزش را در نظر بگیرید.

مدارک لازم جهت خرید گواهینامه ایزو چیست؟

برای دریافت گواهینامه ایزو، ممکن است به مدارک زیر نیاز پیدا کنید:

  1. دستورالعمل‌ها و فرآیندها: مستنداتی که نحوه عملکرد و مدیریت فرآیندهای مختلف سازمان را توضیح می‌دهند.
  2. سیاست‌ها و اهداف: سیاست‌های سازمان در زمینه‌های مختلف مانند کیفیت، ایمنی و محیط‌زیست که با استانداردهای ISO هماهنگ شده باشند.
  3. سوابق ممیزی: گزارش‌های ممیزی‌های داخلی و خارجی که نشان دهنده انطباق فرآیندها با استانداردهای مربوطه هستند.
  4. آموزش‌ها و مدرک آموزشی: ثبت مدارک آموزشی و گواهینامه‌های دریافتی توسط کارکنان در زمینه‌های مختلف از جمله کیفیت و ایمنی.
  5. گزارش‌ها و ثبت‌نامه‌ها: اسنادی که نشان دهنده رفع عیب و اقدامات اصلاحی در پی ممیزی‌ها و بررسی‌های دیگر مرتبط با استانداردها هستند.

مدارک موردنیاز می‌توانند بسته به استاندارد ISO مورد نظر یا قوانین مرجع صدور انتخابی، متغیر باشند.

شرایط خرید ایزو چیست؟

جمع‌بندی

خرید گواهینامه ایزو و دریافت مدرک موردنظر پایان راه برای کسب‌وکار نیست؛ بلکه آغاز فرآیند دیگری است که بر بهبود مستمر فرآیندها، عملکرد، خدمات یا محصولات شما تمرکز دارد. برای این منظور، باید به صورت منظم سیستم مدیریت را بازبینی، به‌روزرسانی و بهینه کنید. این فرایند به شما اعتماد به نفس می‌دهد که وقتی زمان تمدید فرا بی‌رسد به راحتی مراحل ممیزی را طی کرده و مجدداً گواهی را دریافت می‌کنید.

در این مقاله سعی کردیم به صورت کلی توضیح دهیم که چگونه یک شرکت می‌تواند گواهینامه ISO دریافت کند. اما اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می‌توانید با تیم مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید تا راهنمایی مستقیم درباره هر یک از مراحل را دریافت کنید. ما به عنوان یکی از پیشروترین مشاوران ISO فعالیت می‌کنیم و به صدها شرکت کمک کرده‌ایم تا به صورت بی‌وقفه و مقرون‌به‌صرفه گواهینامه موردنظر خود را دریافت کنند.

سوالات متداول

همان طور که گفتیم در حالی که فرآیند خرید ایزو ممکن است دشوار به نظر برسد، با برنامه‌ریزی و آماده‌سازی دقیق می‌توانید آن را مدیریت‌ کنید. با درک الزامات، انتخاب مرجع صدور مناسب و پیروی از یک رویکرد سیستماتیک، می‌توانید به طور موفقیت‌آمیز گواهینامه ISO را دریافت کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. در ادامه به برخی سوالات متداول در این باره پاسخ می‌دهیم:

خرید گواهینامه ایزو چقدر طول می‌کشد؟

زمان لازم برای دریافت ایزو متفاوت است، اما معمولاً بسته به اندازه و آمادگی سازمان شما، بین چند هفته تا چند ماه طول می‌کشد.

آیا کسب و کارهای کوچک می‌توانند گواهینامه ISO دریافت کنند؟

بله، استانداردهایISO  مقیاس‌پذیر و قابل اعمال به سازمان‌های با اندازه‌های مختلف هستند کسب‌وکارهای کوچک نیز می‌توانند این گواهینامه‌ها را دریافت کنند.

اشتباهات متداول در فرآیند خرید گواهینامه ایزو چیست؟

اشتباهات متداول در این فرایند شامل آماده‌سازی ناکافی، مستندسازی ضعیف و عدم آموزش کارکنان است.

گواهینامه ISO چند وقت یک بار به تمدید نیاز دارد؟

این گواهینامه‌ها معمولاً برای سه سال معتبر هستند. شما باید قبل از پایان انقضای گواهینامه، فرآیند تمدید را طی کنید.

از کجا گواهینامه ایزو بگیریم؟

اولین نکته‌ای که برای دریافت گواهینامه انواع استانداردها باید به آن توجه داشته باشید این است که گواهینامه‌ای معتبر است که از مراجع صدور تحت اعتبار IAF یا ASCB صادر شود. پیش از عقد قرارداد و دریافت گواهینامه حتما بررسی کنید که نام مرجع صدور در لیست منتشر شده در سایت نهادهای نام‌برده قابل مشاهده باشد؛ در غیر این صورت گواهی فاقد اعتبار خواهد بود.

دومین نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برای دریافت خدمات مشاوره یا صدور باید به دفتری مراجعه کنید که دارای پروانه و مجوز رسمی دولتی در آن حیطه باشد تا امکان پیگیری و استیفای حقوق در صورت بروز هر گونه مشکل برای شما محفوظ بماند.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و راهنمایی جهت دریافت گواهینامه ایزو معتبر می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان مجموعه EIQM CET از طریق تماس با ما بهره ببرید.


مشاوره رایگان
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر، قبل از سفارش گواهینامه ایزو، از مشاوره رایگان کارشناسان EIQM استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *