پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

گواهینامه IWA1 (استاندارد ایزو کیفیت مراکز بهداشتی و درمانی)

گواهینامه IWA1 (استاندارد ایزو کیفیت مراکز بهداشتی و درمانی)

گواهینامه IWA1
گواهینامه IWA1

گواهینامه IWA1 جزء گواهینامه ایزو محبوب برای مراکز بهداشتی است اخذ فوری ایزو IWA1 اکثرا توسط کلینیک‌ها و مجموعه های بهداشتی و درمانی انجام می‌شود. اخذ گواهینامه IWA1 (اخذIWA1- گرفتن IWA1– صدور IWA1) با توجه به دستورالعمل‌هایی که دارد شرکت‌ها و سازمان‌ها را برای رسیدن به کیفیت در مراکز خود ارتقا می‌دهد. در واقع این استاندارد با الگوبرداری از سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ ویژگی‌های بهبود کیفیت را داراست و از این رو می‌توان در سازمان‌ها و مراکز درمانی اجرایی و پیاده‌سازی کرد.

جهت دریافت ایزو IWA1 و گرفتن مشاور ایزو برای امور پیاده سازی حرفه ای تر می‌بایست با مرجع صدور قبل اعتماد مشورت کنیدو ما در هر مرحله از صدور ایزو ما در مجموعه EIQM آماده مشاوره رایگان به شما هستیم.

eiqm baner333
contact eiqm

گواهینامه IWA1 چیست؟

 استاندارد IWA1:2005 به کلیه مراکز درمانی کمک می‌کند تا با استفاده از سیستم مدیریت کیفیت شرایط و ضوابط این مراکز درمانی را برنامه‌ریزی و اجرا کنند.
این استاندارد دستورالعمل‌هایی را فراتر از الزامات در ایزو ۹۰۰۱ به‌منظور درنظرگرفتن اثربخشی و کارایی یک سیستم مدیریت کیفیت و در نتیجه پتانسیل بهبود عملکرد یک سازمان ارائه می‌دهد. تمرکز این استاندارد بین‌المللی دستیابی به بهبود مستمر است.

در صورتی که سوالی دارید؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای مشاوره رایگان با تلفن های ۳۳۴۴۷۷۶۵-۰۲۳ و ۳۳۴۴۷۷۶۶-۰۲۳ تماس بگیرید.

متن استاندارد گواهینامه IWA1:2005

گواهینامه IWA1:2001 به‌عنوان سیستم‌های مدیریت کیفیت و دستورالعمل‌هایی برای بهبود فرایند در سازمان‌های خدمات بهداشتی توسط سازمان‌ها اخذ می‌شد. این استاندارد در سال ۲۰۰۵ بازنگری شد. اگر ابهامی برای اعتبار ورژن‌های استاندارد خود دارید به بخش سایت گواهینامه مراجعه بفرمایید.

استاندارد IWA1 برای هر سازمان که خدمات بهداشتی ارائه می‌دهد شامل مدیریت کردن، ارائه یا اداره محصولات یا خدمات بهداشتی، از جمله آموزش در فرایند پیوسته صررف‌نظر از نوع، اندازه و محصول راهنمایی‌های اضافی صادر و اجرا می‌کند.

مزایای اخذ گواهینامه IWA1

 • دریافت گواهینامه از مراجع صدور معتبر با کد رجیستر
 • شناخت سایرین و ایجاد یک محیط درمانی باکیفیت
 • کیفیت خدمات در مراکز درمانی تضمین می‌شود
 • با صدور استاندارد IWA1 حس اعتماد در مشتریان ایجاد می‌شود
 • یک سیستم مدیریت کارآمد بهبود و در نهایت ایجاد می‌گردد
 • اجرای شدن الزامات مدیریت کیفیت در مراکز درمانی
مزایای اخذ IWA 1

مراحل اخذ IWA1

مراحل پیاده‌سازی و اخذ سری استاندارد IWA1 شامل موارد ذیل است:

 1. آموزش الزامات استاندارد IWA1
 2. مستندسازی و پیاده‌سازی الزامات IWA1
 3. ممیزی اقدامات انجام شده
 4. صدور گواهینامه از مراجع صدور معتبر

اگر میخواهید که با جزئیات بیشتری از مراحل اخذ ایزو با خبر شوید بهتر است مقاله مربوط به این موضوع را مطالعه کنید.

زمینه فعالیت استاندارد IWA1

فعالیت‌های کاربردی صدور گواهینامه IWA1 برای سازمان‌هایی که خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند در زمینه مدیریت‌کردن خدمات و محصولات بهداشتی فعال قابل‌اجرا است.

شرکت‌هایی که متناسب با زمینه فعالیتشان ISO IWA1 را اخذ و اجرا می‌کنند شامل بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها، مراکز آموزشی و تحقیقاتی پزشکی، ادارات و مراکز نظارتی و سایر سازمان‌های مرتبط است. اخذ گواهینامه IWA1 به دلیل اهمیت فرایندها و خدمات برای تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان محصولات دارویی نیز قابل‌اجرا است.

اجراکردن ISO IWA1 چه شرایطی را لازم دارد؟

استاندارد مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ برای تمامی خدمات یا محصولات سازمان‌ها و مراکز مرتبط قابل‌اجرا است. همچنین اخذ گواهینامه HSE-MS  برای پرداختن به مسائل بهداشتی و زیست‌محیطی در مراکز درمانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

هر سازمانی بدون درنظرگرفتن نوع محصول و خدمات می‌تواند مستندات را اجرای کند.  بیمارستان‌ها و مراکز درمانی   در کنار صدور استاندارد مدیریت کیفیت بهتر است گرفتن استاندارد IWA1 را در نظر بگیرند .

مزایای پیاده سازی IWA1

بهبود کیفیت خدمات بهداشتی از طریق تکمیل روش‌ها و الزامات اعتباربخشی بهبود می‌یابند. فرآیندهای موجود برای افزایش سطح توانایی کارکنان است. تا بتوانند با رعایت قانون مراکز اثربخشی و کارآمدی سازمان را به خوبی ارتقا دهند.

در نهایت این موارد موجب می‍گردد تا نتایج پزشکی با استفاده مداوم از بهترین شیوه‌ها بهبود یابد. با دریافت دروه ایزو و اجرایی کردن اصولی دستورالعملها میتوانید ریسکهای موجود در مراکز خود را به حداقل برسانید.

هدف از دریافت گواهینامه IWA1 چیست؟

 • مدیریت بهتر در کیفیت و بهبوددادن مستمر خدمات سلامت و بهداشت
 • بهبوددادن به فرایندها باهدف افزایش ارزش‌افزوده برای کلینیک‌ها
 • بالابردن اعتماد مشتری و همچنین دسترسی به ابزارها برای ارزیابی کیفیت با رویکردی تخصصی

 • رویکرد سیستماتیک به مدیریت کیفیت در مراکز درمانی، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها

هدف از IWA1

لیست استانداردهایی که مراکز درمان باید اخذ کنند

مدیریت مراکز درمان- گواهینامه IWA 1

IWA 1 دستورالعمل هایی فراتر از الزامات ایزو ۹۰۰۱ ارائه می دهد. در واقع این استاندارد با اثربخشی در کارایی یک سیستم مدیریت کیفیت موجب بهبود عملکرد یک سازمان می‌شود. هنگامی ایزو IWA 1 با ایزو ۹۰۰۱ مقایسه می شود که اهداف الزامات ایزو ۱۰۰۰۴ به عنوان رضایت مشتری و کیفیت محصول در پی رضایت طرف های ذینفع و عملکرد سازمان است.

چه سازمان‌هایی می‌توانند گواهینامه IWA 1 را اخذ کنند؟

کلیه سازمان های مرتبط با خدمات بهداشتی و درمانی که در زمینه مدیریت و ارائه خدمات و محصولات بهداشتی و درمانی فعالیت می کنند.

 • مراکز آموزشی و تحقیقاتی
 • بیمارستان ها
 • ادارات و مراکز نظارت و سایر سازمان های 
 • تولیدکنندگان و توزیع کنندگان محصولات دارویی

مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی- ایزو ۱۳۴۸۵

ایزو ۱۳۴۸۵ یک استاندارد سیستم مدیریتی که بر کیفیت دستگاه‌های پزشکی و خدمات مرتبط با آن می‌پردازد. استاندارد ایزو ۱۳۴۸۵ توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی منتشر شد. سازمان‌هایی که برای بهبود مستمر تلاش می‌کنند، از این استاندارد بهره‌مند خواهند شد و می‌توانند دستگاه‌های پزشکی ایمن فراهم کنند و اعتبار خودشان را در مقابل مشتریان بالا ببرند.

چه سازمان‌هایی می‌توانند ایزو ۱۳۴۸۵ را اخذ کنند؟

 • هر شرکت و کسب‌وکاری که در زمینه دستگاه پزشکی
 • هر کسب‌وکاری که در زنجیره تأمین دارو و تولید فعالیت می‌کند.

مدیریت کیفیت آزمایشگاه های پزشکی- ایزو ۱۵۱۸۹

ایزو ۱۵۱۸۹ مجموعه‌ای از الزامات برای مدیریت کیفیت ویژه آزمایشگاه‌های پزشکی است که هدف آن ایجاد یک معیار استاندارد از کیفیت در آزمایشگاه‌های پزشکی است. برخی از اهداف ایزو ۱۵۱۸۹شامل تضمین کیفیت و قابلیت ردیابی اطلاعات بیماران، حفظ ایمنی و یکپارچگی مواد آزمایشگاهی، نظارت بر شرایط محیطی مرکز و پشتیبانی از تصمیم‌گیری در مورد بهداشت عمومی است.

چه سازمان‌هایی می‌توانند ایزو ۱۵۱۸۹ را اخذ کنند؟

 •  انواع آزمایشگاه‌های پزشکی از جمله آزمایشگاه‌هایی که خدمات تشخیصی، درمانی و بهداشت عمومی

استاندارد صلاحیت آزمایشگاه های انجام دهنده آزمون و کالیبراسیون- ایزو ۱۷۰۲۵

ایزو ۱۷۰۲۵ به زبان ساده یک استاندارد بین‌المللی است که الزامات کلی برای صلاحیت آزمایشگاه‌های آزمایش و کالیبراسیون را مشخص می‌کند. چارچوبی برای ایجاد سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه و صلاحیت فنی برای انجام آزمایش‌ها و کالیبراسیون‌ها فراهم می‌کند.

ایزو ۱۷۰۲۵ الزامات مدیریتی و فنی را مشخص می‌کند که باید توسط سازمان‌های درگیر در تست و کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی برآورده شود. این شامل تمام الزامات موردنیاز برای نشان‌دادن اینکه سازمان از نظر فنی شایستگی دارد و قادر به تولید نتایج معتبر است، است. برای اخذ ایزو ۱۷۰۲۵ تحت صلاحیت ایران می‌توانید با مجموعه ما تماس بگیرید تا به‌صورت تخصصی مشاوره لازم به شما داده شود.

چه سازمان‌هایی می‌توانند ایزو ۱۷۰۲۵ را اخذ کنند؟

 • آزمایشگاه‌های آزمایش و کالیبراسیون

انچه که باید مراکز درمان از IWA 1 بدانند

گرفتن IWA 1 به تمام مراکزی که به فکر درمان بهتر بیماران خود و ساماندهی محل کار خود هستند ضروری است. فرقی نمی‌کند مرکز درمان بهزیستی باشد یا بیمارستان و یا آزمایشگاه، جدا از هر فرقه و آئینی شما موظف به رعایت قوانین محل کارتان هستید.

با اخذ استاندارد مراکز درمانی شما نه تنها با مراکز داخل کشور خود رقابت می‌کنید بلکه در سطح جهانی به عنوان مرکزی با مدیریت جامع جهت حفظ، بهبود و نگهداری شناخته می‌شوید. و اینکه هم از مزایای خارجی استفاده میکنید هم موجب افزایش بهره وری و انگیزه نیروی انسانی کلینیک و مرکز خود می‌شوید.

بنابراین پیشنهاد می‌شود جهت مشاوره ایزو برای اخذ این استاندارد و پیاده سازی آن به مشاوران مجموعه EIQM تماس حاصل فرمایید.مشاوره رایگان
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر، قبل از سفارش گواهینامه ایزو، از مشاوره رایگان کارشناسان EIQM استفاده نمایید.