پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

مشاور ایزو

مشاور ایزو

مشاور ایزو
مشاور ایزو

مشاور ایزو کیست و چه کمکی به سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی اخذ ایزو می‌کند؟! آیا می‌توان تمام مراحل اخذ ایزو را به مشاور سپرد؟ برای یافتن مشاور خوب در زمینه اخذ گواهینامه‌های ایزو، به کجا باید مراجعه کرد؟ اگر متقاضی اخذ گواهینامه‌ ایزو هستید، اما تاکنون هیچ‌کدام از این گواهینامه‌های بین‌المللی را دریافت نکرده‌اید و از پروسه صدور آن‌ها اطلاعی ندارید؛ بهترین راه دریافت مشاوره ایزو از یک مجموعه مطمئن است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا مشاور اخذ و پیاده‌سازی گواهینامه ایزو و وظایفش را بشناسیم. همچنین با نحوه انتخاب یک مجموعه مطمئن برای دریافت مشاوره ایزو آشنا شویم.

eiqm baner333
contact eiqm

اخذ گواهینامه‌های ایزو

اخذ گواهینامه‌های ایزو و پیاده‌سازی الزامات آن‌ها موجب صرفه‌جویی در وقت، هزینه و نیروی انسانی می‌شود. همچنین کمک می‌کند مشتری‌ها و شرکای تجاری، راحت‌تر به شما اعتماد کنند. با توجه به مزایای اخذ گواهینامه‌های ایزو، امروزه کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ فعال در حوزه‌های مختلف به دنبال دریافت این گواهینامه‌ها هستند. سازمان بین‌المللی ایزو، استانداردهای بسیار متنوعی برای پوشش دادن الزامات کیفیت و ایمنی صنایع مختلف تدوین و منتشر می‌کند.

اگر شرکتی جدید تأسیس کرده‌اید یا دنبال گسترش کسب‌وکار خود هستید، باید بتوانید گواهینامه‌های مناسب کسب‌وکارتان را تشخیص دهید. در این زمینه می‌توانید از راهنمایی‌های یک مشاور ایزو مطمئن نیز استفاده کنید. معمولا خود مراجع صدور یا CBها، افراد متخصص و مورد اطمینانی را به عنوان مشاور به شما معرفی می‌کنند و انواع خدمات مشاوره‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهند.

در صورتی که سوالی دارید؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای مشاوره رایگان با تلفن های ۳۳۴۴۷۷۶۵-۰۲۳ و ۳۳۴۴۷۷۶۶-۰۲۳ تماس بگیرید.

مشاور ایزو کیست؟

پیش از اقدام برای دریافت گواهینامه ایزو، ابتدا باید استانداردهایی را که بیشترین مطابقت را با حوزه فعالیت شما دارند شناسایی کنید. گام بعدی برای دریافت گواهینامه‌های ایزو هم مستلزم طی کردن چند مرحله است. میزان گستردگی سازمان شما، روی این پروسه تاثیر مستقیم دارد. مجموعه این عوامل باعث می‌شوند درصد زیادی از افراد، نتوانند به تنهایی مراحل اخذ گواهینامه‌های ایزو را به درستی طی کنند و گواهینامه دریافت کنند.

مشاور ایزو کسی است که در این مسیر همراه شماست و راه دریافت گواهینامه ایزو را برای شما هموار می‌کند. مشاور، بسته به نیاز شما می‌تواند از طریق یک یا چند جلسه حضوری یا آن‌لاین، راهنمایی های لازم را در اختیارتان بگذارد. یا با همکاری و مشارکت شما و کارکنان بخش‌های مربوطه از سازمانتان، به اجرای الزامات ایزو در سازمان کمک کند.

بهترین مشاور گواهینامه

وظایف مشاور ایزو

مشاور اخذ و پیاده‌سازی گواهینامه ایزو به سریع‌تر و سهل‌تر انجام شدن مراحل و در نهایت اخذ گواهینامه ایزو، کمک می‌کند. او وظیفه دارد به عنوان پشتیبان فنی، هرآنچه را برای دریافت گواهینامه و نشان ایزو لازم است، در سازمان شما انجام دهد.

مهم‌ترین این اقدامات شامل ارائه راهنمایی برای انتخاب استاندارد، آموزش کارکنان و کمک به اجرای دستورالعمل‌ها است. یا به عبارتی تطبیق فرایندهای فعلی با فرایندهای مورد نظر سازمان ایزو و در صورت عدم تطبیق، تغییر و بهینه‌سازی فرایندها. البته در نظر داشته باشید حدود اموری که در قالب مشاوره ایزو انجام می‌شوند، بستگی به خواست و برنامه‌های شما دارد.

کاربردهای مشاوره ایزو

تا اینجا با تعدادی از کاربردهای دریافت مشاوره ایزو برای سازمان‌ها و کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ آشنا شدیم. مشاور ایزو می‌تواند در موارد دیگری نیز به کمک سازمان‌ها بیاید. مثلا بسیاری از شرکت‌هایی که گواهینامه ایزو را دریافت کرده‌اند، توانایی و تخصص لازم برای پیش بردن فعالیت‌ها طبق دستورالعمل‌های استاندارد ندارند و برای تنظیم فرایند‌ها از مشاوره ایزو استفاده می‌کنند.

گاهی هم کارفرماهایی که دنبال بهبود روش‌های اجرایی و ارتقای عملکرد سازمان خود هستند، می‌توانند از کمک‌های یک مشاور اخذ و پیاده‌سازی گواهینامه ایزو بهره‌مند شوند. علاوه بر این کمک به تشخیص ایزو معتبر و اخذ گواهینامه، بررسی و مرور روند دریافت گواهینامه‌های ایزو و بازبینی مراحل قبل از انجام ممیزی‌های تمدید گواهینامه‌های ایزو نیز از دیگر کاربردهای مشاوره ایزو به حساب می‌آیند.

چطور بهترین مشاور ایزو را پیدا کنیم؟!

در حال حاضر مجموعه‌هایی هستند که خدمات مشاوره ایزو ارائه می‌دهند. علاوه بر آن‌ها، همان‌طور که گفته شد، بعضی از مراجع صدور گواهینامه‌های ایزو نیز افراد متخصص و مورد اطمینانی را به عنوان مشاور به شما معرفی می‌کنند و انواع خدمات مشاوره‌ای را، گاهی حتی به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید با مراجعه به این سازمان‌ها و بررسی رزومه و سوابق کاری و تحصیلی مشاوران پیشنهادی آن‌ها، یک مشاور ایزو مطمئن پیدا کنید.

برای کسب اطمینان از اعتبار مرجع صدور مورد نظرتان هم باید یک تصویر گواهینامه نمونه از آن‌ها درخواست کنید. سپس مشخصات مرجع صدور و مرجع اعتباردهی به آن را از روی گواهینامه پیدا کنید. در نهایت باید به وب‌سایت مرجع اعتباردهی مراجعه و نام مرجع صدور مورد نظر خود را جستجو کنید. اگر نام مرجع صدور مورد نظر در لیست نهاد اعتباردهی ثبت شده باشد، گواهینامه‌هایی که صادر می‌کند معتبر هستند.

مشاور IMS

جمع‌بندی

با توجه به مزایای اخذ گواهینامه‌های ایزو، امروزه کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ فعال در حوزه‌های مختلف به دنبال دریافت این گواهینامه‌ها هستند. اگر شرکتی جدید تأسیس کرده‌اید یا دنبال گسترش کسب‌وکار خود هستید، باید با انواع استانداردهای ایزو و الزامات هرکدام از آن‌ها آشنا شوید تا بتوانید گواهینامه‌های مناسب کسب‌وکارتان را تشخیص دهید. مشاور ایزو در تمام مراحل انتخاب و اخذ گواهینامه به کمک شما می‌آید و به عنوان پشتیبان فنی، هرآنچه برای بهبود فرایندها و اجرای الزامات گواهینامه لازم است را زیر نظر شما در سازمانتان انجام می‌دهد.

سوالات متداول

در این مقاله بررسی کردیم که مشاور ایزو یک فرد حرفه‌ای است که در فرآیند تحقق استانداردهای سازمان بین‌المللی به سازمان‌ها کمک می‌کند. در ادامه به برخی سوالات متداول در این باره پاسخ می‌دهیم:

مشاور ایزو کیست؟

مشاوران ایزو کارشناسانی هستند که در توسعه، اجرا و حفظ استانداردهای ایزو به سازمان‌ها کمک می‌کنند.

وظایف مشاور ایزو چیست؟

۱- ارزیابی نیازها و تحلیل شرایط
۲- طراحی سیستم مدیریت استاندارد
۳- راهنمایی در اجرای استانداردها
۴- ارزیابی و اصلاح
۵- آموزش و آگاهی‌بخشی

چگونه یک مشاور ایزو خوب را انتخاب کنیم؟

۱- تحقیق و بررسی
۲- مقایسه و ارزیابی
۳- مشاوره و مصاحبه

از کجا گواهینامه ایزو بگیریم؟

اولین نکته‌ای که برای دریافت گواهینامه انواع استانداردها باید به آن توجه داشته باشید این است که گواهینامه‌ای معتبر است که از مراجع صدور تحت اعتبار IAF  یا ASCB  صادر شود. پیش از عقد قرارداد و دریافت گواهینامه حتما بررسی کنید که نام مرجع صدور در لیست منتشر شده در سایت نهادهای نام‌برده قابل مشاهده باشد؛ در غیر این صورت گواهی فاقد اعتبار خواهد بود.

دومین نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برای دریافت خدمات مشاوره یا صدور باید به دفتری مراجعه کنید که دارای پروانه و مجوز رسمی دولتی در آن حیطه باشد تا امکان پیگیری و استیفای حقوق در صورت بروز هر گونه مشکل برای شما محفوظ بماند.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و راهنمایی جهت دریافت گواهینامه ایزو معتبر می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان مجموعه EIQM CET از طریق تماس با ما بهره ببرید.


مشاوره رایگان
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر، قبل از سفارش گواهینامه ایزو، از مشاوره رایگان کارشناسان EIQM استفاده نمایید.