پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

مشاوره‌ ایزو چگونه انجام می‌شود؟

مشاوره‌ ایزو چگونه انجام می‌شود؟

مشاوره ی ایزو
مشاوره ی ایزو

مشاوره‌ ایزو چگونه انجام می‌شود؟ مشاوره‌ ایزو اقداماتی را شامل می‌گردد که سازمان برای دریافت ایزو آن را الزامی می‌داند. مشاوره ‌یکی از مهم‌ترین بخش‌های اختیاری توسط سازمان‌ها است، گرفتن مشاور ایزو یکی از روش‌هایی است که هم به‌صورت رایگان و هم به با هزینه مناسب می‌توانید داشته باشید. مشاوره‌ ایزو، سیستم را از ناکامی‌ها برای درک مطالب کمک می‌کند و موجب بررسی مهم‌ترین هدف سازمان می‌شود که همان کنترل کیفیت و بهبود مستمر است. هم اکنون مجموعه EIQM آماده است تا مشاوره‌ ایزو سازمان شما را انجام دهد پس اگر از مرحله صدور تا پیاده‌سازی با ما تماس بگیرید تا شما را به‌صورت جامع راهنمایی کنیم.

eiqm baner333
contact eiqm

مشاوره‌ ایزو چیست؟

مشاوره‌ ایزو همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم شامل آموزش و دوره ایزو است که شما را برای گرفتن استاندارد موردنیاز کسب‌وکارتان آماده می‌کند و در مرحله بعد برای اجرایی‌کردن الزامات مربوط به استانداردتان دریافت می‌کنید. برای کسانی حائز اهمیت است که اعتبار مجموعشان را مهم‌تر از هر چیزی می‌دانند و برای بهبود و ارتقای سطح کیفیت خود تلاش می‌کنند.

در صورتی که سوالی دارید؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای مشاوره رایگان با تلفن های ۳۳۴۴۷۷۶۵-۰۲۳ و ۳۳۴۴۷۷۶۶-۰۲۳ تماس بگیرید.

مشاوره ایزو را چه کسی باید انجام دهد؟

برای انجام مشاوره‌ ایزو شما باید با مشاوران آنلاین مجموعه EIQM تماس حاصل فرمایید تا باتوجه‌به حوزه فعالیت شرکت شما استانداردی که می‌توانید دریافت کنید را پیشنهاد بدهند و در مورد مشاوره ایزو هم مشورت بگیرید.

مشاوره ایزو را معمولاً افرادی که آشنایی کافی با ایزو ها دارند و در این حوزه دوره‌دیده‌اند همچنین در زمینه ممیزی فعالیت دارند، انجام می‌دهند. از طرفی این مشاوره های ایزو تجربه کاری بیشتری دارند نسبت به کارشناسان داخلی سازمان‌ها. این مشاوران برای پیاده‌سازی دستورالعمل‌ها خیلی مسلط‌تر برخورد می‌کنند و با زمان کمتر مراحل پیاده‌سازی را انجام می‌دهند.

برای چه استانداردی مشاوره ایزو لازم است؟

پاسخ این سؤال ساده است؛ چون تمامی گواهینامه‌های ایزو دارای قوانین و قواعد منحصربه‌فرد خودشان هستند. پس بهتر است اگر دانش کافی در دریافت ایزو و اجرایی‌کردن این الزامات داشتید درخواست مشاوره ایزو بدهید. از بین تمامی استانداردهای ایزو تعدادی گواهینامه عمومی هستند که ضرورت بیشتری برای مشاوره ایزو دارند که شامل:
ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱، ایزو ۴۵۰۰۱، ایزو ۲۲۰۰۰، ایزو ۲۹۰۰۱، ایزو ۱۳۴۸۵، ایزو ۵۰۰۰۱، ایزو ۱۷۰۲۵، IATF 16949 ، ایزو ۱۰۰۰۴ ، ایزو ۱۰۰۰۲، گواهینامه HACCP، ایزو ۲۱۵۰۰ ، ایزو ۲۹۹۹۰، ایزو ۱۰۰۰۶ است.

روش مشاوره ایزو

انواع مشاوره ایزو

مشاوره ایزو ۹۰۰۱

ایزو ۹۰۰۱ الزامات کیفیت را برای پیاده‌سازی فرایندهای لازم در ارائه محصولات و خدماتی که نیازهای مشتری است را بررسی می‌کند. صدور ایزو ۹۰۰۱ الزامات لازم برای سیستم مدیریت کیفیت کارآمد را مشخص می‌کند.

گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ متعلق به خانواده ایزو ۹۰۰۰ است. کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند تعهد خود را نسبت به محصول یا کیفیت خدمات خود نشان دهند. اخذ ISO 9001 به شرکت‌ها کمک می‌کند تا کنترل بیشتری بر روی فرایندهای خود داشته باشند. همچنین باعث کاهش هزینه‌ها، بهینه‌سازی برنامه‌ها و کاهش ریسک می‌شود.

مشاوره ایزو ۱۴۰۰۱

یک استاندارد بین المللی برای طراحی و پیاده‌سازی یک سیستم مدیریت زیست‌محیطی (EMS) است. الزامات ISO 14001 چارچوب و دستورالعمل‌هایی را برای ایجاد سیستم مدیریت محیطی شما ارائه می‌دهد تا عناصر مهم موردنیاز برای موفقیت یک EMS را از دست ندهید.

اخذ ایزو ۱۴۰۰۱ نشان می‌دهد که شرکت مطابق با قوانین محیط‌زیست است. گرفتن ایزو ۱۴۰۰۱ همچنین به شرکت‌ها در دستیابی به بازارهای جدید و تقویت روابط مشتری پشتیبانی می‌کند. استاندارد ۱۴۰۰۱ بدون درنظرگرفتن بخش یا اندازه می‌تواند برای هر شرکتی اعمال شود.

 مشاوره گواهینامه ۴۵۰۰۱

سال ۲۰۱۵ ایزو (سازمان بین‌المللی استانداردسازی) بر روی ایزو ۴۵۰۰۱ مطالعات زیادی باهدف توسعه یک استاندارد بین‌المللی انجام داد که این نگرش متمایز بودن OHSAS 18001 از استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ را از بین ببرد. هدف اصلی معرفی ورژن جدید از مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی در واقع محافظت از تمام کارگران در سراسر جهان با یک نسخه واحد از استاندارد است.

مشاوره ایزو ۲۲۰۰۰

در سال ۲۰۰۵ منتشر شد، به‌عنوان یک استاندارد مورد پذیرش قبول گردید و در سطح جهانی طراحی شد. این استاندارد برای سازمان‌ها در همه اندازه‌های موجود در هر زمینه از زنجیره تأمین غذا قابل‌اجرا است.

گرفتن ایزو ۲۲۰۰۰ برای کسب‌وکارهای مرتبط در زمینه تولیدکنندگان مواد غذایی، خرده‌فروشان مناسب است. همچنین برای شرکت‌های خدماتی مرتبط با حوزه ایمنی غذایی (حمل‌ونقل، توزیع) پیاده‌سازی می‌شود.

مشاوره ایزو GMP

شیوه های تولید خوب شرایط عملیاتی و الزامات لازم برای اطمینان از بهداشت در سراسر زنجیره غذایی و برای تولید آن را ایجاد می کند. حفظ استانداردهای با کیفیت بالا اولویت اصلی شرکت های علوم زیستی است. GMP استانداردهایی هستند که توسط سازمان غذا و داروی مورد تایید است و برای اطمینان از کیفیت در مواد تشکیل دهنده، ساخت و ساز اعمال می شوند.

مشاوره استاندارد ۱۷۰۲۵

گواهینامه ایزو ۱۷۰۲۵ یک استاندارد مهم برای آزمایشگاه‌های آزمایش و کالیبراسیون است؛ زیرا چارچوبی را برای اطمینان از صحت و سازگاری نتایج آزمایشگاهی ارائه می‌دهد. این استاندارد در سطح جهانی شناخته شد و به ایجاد اعتماد در نتایج تولید شده توسط آزمایشگاه‌ها کمک می‌کند.

صدور ایزو ۱۷۰۲۵ تضمین می‌کند که سیستم مدیریت آزمایشگاه برای برآورده‌کردن الزامات استاندارد طراحی شد و آزمایشگاه از نظر فنی برای انجام آزمایش‌ها و کالیبراسیون‌هایی که برای آن معتبر است، صلاحیت دارد. فرایند صدور گواهینامه شامل ارزیابی کامل سیستم مدیریت آزمایشگاه، پرسنل، تجهیزات و روش‌های آزمایشگاهی است تا اطمینان حاصل شود که الزامات استاندارد را برآورده می‌کنند.

مشاوره IATF 16949

استاندارد سیستم‌های مدیریت کیفیت خودرو تضمین می‌کند که کسب‌وکار شما در حال تولید محصولات باکیفیت است. خدمات شرکت خود را مطابق با انتظارات دقیق صنعت خودرو را با گرفتن گواهینامه IATF 16949 انجام دهید.

گواهینامه IATF 16949 ، استاندارد سیستم‌های مدیریت کیفیت برای صنایع خودروسازی است. استاندارد سیستم مدیریت کیفیت، ISO 9001:2015 را به‌عنوان پایه و اساس استاندارد اعمال می‌کند و جدیدترین استانداردهای خودرو در سراسر جهان را شامل می‌شود.

مشاوره ایزو به چه صورت انجام می‌پذیرد

شاید دغدغه خیلی از سازمان‌ها قبل و یا بعد از اخذ ایزو باشد. نگران نباشید ما در مجموعه EIQM پاسخگوی کامل تمام سؤالات شما هستیم. لازم است بدانید کسب‌وکارهای کوچک تا کسب‌وکارهای بزرگ با هر حوزه فعالیتی که باشند بهتر است تنها گواهینامه ایزو دریافت نکنند و ضرورت دریافت مشاوره جهت اجرایی‌کردن الزامات استاندارد داشته باشند. با ما همراه باشد تا بدانید به چه صورت مشابهی ایزو انجام می‌شود:

  • مشاوره ایزو به‌صورت غیرحضوری با پیاده‌سازی مستندات موجود
  • و مشاوره ایزو غیرحضوری که می‌تواند به‌صورت آنلاین هم باشد انجام بپذیرید.

این دو موارد بالا بستگی به سازمان شما دارد که چه تعداد ایزو و کدام‌یکی از ایزو ها را گرفته باشید.

هزینه ی مشاوره ایزو چقدر است؟

هزینه‌های ایزو متناسب به تعداد پرسنل شرکت، تعداد ایزوهای که دریافت کردین و دامنه فعالیتتان متغیر است پس بهتر است پس از استعلام گواهینامه‌ای که می‌خواهید از مرجع انتخابی خود اخذ کنید مشورت بگیرید.
خیلی از مراجع صدور هزینه زیادی را برای مشاوره ایزو دریافت می‌کنند چرا که ممکن است خودشان هم هزینه‌هایی را به‌صورت دلاری به نهاد بالادستی‌شان پرداخت بکنند. اما اگر که برای اخذ ایزو فوری ندارید می‌توانید که از چند مرجع استعلام قیمت بگیرید.

گواهینامه ایزو چیست و چه کاربردی دارد؟

گواهینامه ایزو مدرک تأیید است که به کسب‌وکار شما اعتبار می‌بخشند. انواع ایزو ها توسط سازمان بین‌المللی استاندارد ایزو باهدف یکپارچه‌سازی الزامات تدوین گردید. ایزو مخفف «سازمان بین‌المللی استانداردسازی» است.

گواهینامه ایزو تأییدیه یک نهاد خارجی است که کسب و کار شما با استانداردهای صنعت مطابقت دارد و معتبر است.
ایزو یک سازمان مستقل است و آنها دارای یک پانل از کارشناسان هستند که استانداردهایی را برای مشاغل در سراسر جهان ایجاد می کنند.

اگر شرکت شما دارای گواهینامه ایزو باشد، مشتریان اغلب در تعامل با کسب و کار شما، خرید محصولات و استفاده از خدمات شما اطمینان بیشتری دارند. با رعایت استانداردهای ایزو، می توانید هزینه های موجود را کاهش دهید، بهره وری کارکنان را افزایش دهید و حتی تعامل با مشتری را افزایش دهید.مشاوره رایگان
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر، قبل از سفارش گواهینامه ایزو، از مشاوره رایگان کارشناسان EIQM استفاده نمایید.