پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

سایت گواهینامه ایزو

سایت گواهینامه ایزو

سایت گواهینامه ایزو
سایت گواهینامه ایزو

سایت گواهینامه ایزو کدام است؟ و از چه طریقی استعلام گواهینامه به‌صورت آنلاین می‌توان انجام داد؟ اگر به دنبال سایت ایزو هستید قطعاً پاسخ درستی به گواهینامه ایزو چیست؟ داده‌اید. سایت اصلی ایزو (International Organization for Standardization) که باید به اطلاعت آن اکتفا کنید سایت www.ISO.ORG است.  اما برای آشنایی بهتر با  انواع ایزو های متناسب با حیطه فعالیت خود با مشاوران مجموعه EIQM  تماس حاصل فرمایید تا بتوانیم تمامی مراحل اخذ ایزو و مدارک لازم برای دریافت ایزو رو با جزئیات بیشتر در اختیارتان قرار دهیم.

eiqm baner333
contact eiqm

چطوری سایت اصلی گواهینامه ایزو را پیدا کنم؟

تعداد زیادی مرجع صدور  (CB)با نهادهای مختلف (AB) در کل دنیا وجود دارند؛ اما به خیلی از آنها که نام و نشانشان داخل هیچ نهاد بالادستی قابل رویت نیست نمی‌توان اعتماد کرد. سایت اصلی ایزو نشانگر این است که شما می‌توانید با خیال راحت متناسب با کسب‌وکار خود استاندارد مد نظرتان را اخذ بفرمایید.

با این کار خیال کارشناسان و کارکنان خودتان را بابت تأمین امنیت شغلی راحت کنید و هم اینکه سیستم رضایتمندی مشتریان را حفظ می‌کنید. پیشنهاد می‌شود با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب نحوه صحیح بررسی سایت گواهینامه ایزو را به شما آموزش دهیم.

در صورتی که سوالی دارید؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای مشاوره رایگان با تلفن های ۳۳۴۴۷۷۶۵-۰۲۳ و ۳۳۴۴۷۷۶۶-۰۲۳ تماس بگیرید.

نهاد بالادستی با نام اختصاری AB کدام‌اند؟

در اینجا ABهای معتبری که شما می‌توانید با مراجعه با سایت اصلی آنها مراجع صدورشان را بررسی کنید تا از طریق این مراجع برای صدور گواهینامه ایزو معتبر اقدام فرمایید به شرح زیر هستند:

NACI چست؟

مراکز صدور گواهینامه تحت اعتبار مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران NACI عضو سازمان International Accreditation Forum  (IAF) انجمن اعتباربخشی بین‌المللی فعالیت دارد. در هفدهمین اجلاس مشترک IAF و ILAC در سال ۱۳۸۲ برابر با سپتامبر ۲۰۰۳ (در براتیسلاوا اسلواکی)، تفاهم‌نامه‌ای را با مجمع بین‌المللی نهادهای تأیید صلاحیت (IAF) امضا کرد و به عضویت این مجمع درآمد.

IAF چست؟

مراکز صدور گواهینامه ایزو خارجی تحت اعتبار IAF است. مجمع بین‌المللی اعتباربخشی iaf یک انجمن جهانی از نهادهای اعتباربخشی و سایر نهادهای علاقه‌مند به ارزیابی انطباق در زمینه‌های سیستم‌های مدیریت، محصولات، فرایندها، خدمات، پرسنل، اعتبارسنجی و راستی‌آزمایی و سایر برنامه‌های مشابه ارزیابی انطباق است.

وظیفه اصلی این نهاد بالادستی توسعه یک برنامه جهانی واحد برای ارزیابی انطباق است که با اطمینان از اینکه ممکن است به گواهینامه‌های معتبر و اظهارنامه‌های اعتبارسنجی و راستی‌آزمایی اعتماد شود، خطر را برای کسب‌وکارها و مشتریانشان کاهش می‌دهد. سایت اصلی این مرجعhttps://iaf.nu/en/home/  است.

نهاد بالادستی

آیا ASCB به عنوان سایت گواهینامه ایزو است ؟

مراجع اعتباردهی گواهینامه ایزو خارجی و داخلی تحت اعتبار ASCB است. در سرتاسر جهان، سازمان‌ها و کارآفرینان توافق دارند که گواهی بهترین شیوه کسب‌وکار، سطوح ارزشمندی از اطمینان را برای مشتریانشان فراهم می‌کند. ASCB محبوب‌ترین تأییدکننده مستقل گواهینامه‌ها در سراسر جهان تلقی می شود. این مرجع با (آدرس رسمی نهاد اعتباردهی ASCB به شرح www.ascb.co.uk و www.ascb.com می باشند).

مرجع صدور EIQM

شرکت EIQM در سال ۱۳۹۸ (۲۰۱۸) به مرجع اعتبارسنجی ASCB  درخواست ممیزی داد و پس از طی مراحل قانونی فرایند ممیزی این مرکز توسط ASCB صورت پذیرفت.

مغایرت‌ها به EIQM اعلام و مجدداً سه ماه بعد مورد بررسی قرار گرفت که منجر به اخذ تأییدیه از سوی ASCB گردید. گواهینامه‌هایی که از این مرجع صدور صادر می‌گردند همه دارای کد رجیستر آنلاین هستند که پس از گذراندن دریافت ایزو می‌توانید اطلاعات مربوط به شرکت خود را بررسی کنید.

مراحل اخذ ایزو معتبر در سازمان چگونه است؟

برای اخذ ایزو شما باید پیش‌زمینه‌ای از مواردی که باید ارائه دهید داشته باشید ما در مقاله مراحل اخذ ایزو به صورت جامع همه این موارد را توضیح دادیم از جمله:

  • آشنایی با مرجع صدور
  • دریافت مشاوره ایزو برای کسب‌وکارتان
  • دادن مدارک موردنیاز برای اخذ استانداردها
  • درخواست مشاور ایزو در صورت نیاز
  • پیاده‌سازی الزامات متناسب با ایزو دریافتی
معنی ایزو در سایت

معنی ایزو در سایت گواهینامه ایزو چست؟

ISO مخفف سازمان بین‌المللی استانداردسازی است. بااین‌حال ISO مخفف نیست. این کلمه به‌خودی‌خود از کلمه یونانی برابر گرفته شده است: “ایسوس”.

سازمان چنین کلمه‌ای را انتخاب کرد تا هم نشان‌دهنده کاری باشد که انجام می‌دهد و هم برای جلوگیری از سوءتفاهم‌هایی که ممکن است از ترجمه نام بدنه ایجاد شود. معنای ISO خود نمونه بارز استانداردی است که در سراسر جهان استفاده می‌شود.

ساختار استانداردهای ایزو

ایزو به‌عنوان یک سازمان غیردولتی مستقل که از اعضایی از نهادهای استاندارد ملی ۱۶۸ کشور تشکیل شده است. اعضای ایزو نقش حیاتی در نحوه عملکرد ایزو دارند و سالی یک‌بار برای مجمع‌عمومی تشکیل جلسه می‌دهند که اهداف استراتژیک ایزو را تعیین می‌کند. دبیرخانه مرکزی ما در ژنو، سوئیس، سیستم را هماهنگ می‌کند و عملیات روزانه را با نظارت دبیرکل اجرا می‌کند.

محدوده در سایت گواهینامه ایزو

این بند تنظیم استاندارد ISO را تعیین می‌کند. به‌عنوان‌مثال، از نظر کیفیت، ما مشتری را در نظر داریم، درحالی‌که بهداشت و ایمنی شغلی (OHS) بیشتر در مورد کارگران است. الزامات سیستم مدیریت عمومی هستند و برای اکثر سازمان‌ها بدون توجه به اندازه، نوع و محصول ارائه شده قابل‌اجرا هستند.

ارجاعات هنجاری

این بند برای حفظ شماره‌گذاری در تراز و ضروری با سایر استانداردهای ISO در نظر گرفته شده است. در حال حاضر، هیچ مرجع هنجاری برای به‌روزرسانی‌های آتی ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ وجود ندارد.

اصطلاحات و تعاریف

هر استاندارد ایزو اصطلاحات و تعاریف کلی سیستم مدیریت و همچنین موارد خاص مربوط به رشته را مشخص می‌کند. چند استاندارد مانند ISO 14001 و AS/NZS 4801 قبلاً اصطلاحات و تعاریف خاصی را گنجانده‌اند.

زمینه سازمان‌ها

این بند به تشریح مسائل داخلی و خارجی که بر سازمان‌ها تأثیر می‌گذارد می‌پردازد. مسائل داخلی شامل عواملی مانند فرهنگ شرکت، ارزش‌ها و دانش خواهد بود. مسائل خارجی شامل مسائل فرهنگی، اقتصادی، فنی و حقوقی است که می‌تواند محلی، ملی یا بین‌المللی باشد.

رهبری

 این بند نقش مدیریت ارشد را تعریف می‌کند. مدیریت باید سیاست‌هایی را اجرا کند تا اطمینان حاصل شود که مسئولیت‌ها و اختیارات به‌وضوح تعریف شده‌اند. آنها همچنین مسئولیت کلی تسهیل نظم و انضباط در سازمان را دارند.

برنامه‌ریزی در سایت گواهینامه ایزو

اکنون باید یک رویکرد مبتنی بر ریسک را برای مدیریت ریسک‌ها و فرصت‌ها اجرا کنید. همچنین تضمین می‌کند که سیستم مدیریت یکپارچه به‌درستی عمل می‌کند تا از اثرات نامطلوب جلوگیری کند و بهبود را تسهیل کند.

پشتیبانی

 بند پشتیبانی منابع موردنیاز برای پشتیبانی از سیستم مدیریت فعلی را مشخص می‌کند. این منابع شامل نیروی کار شایسته، تجهیزات اندازه‌گیری، زیرساخت‌ها و محیطی مساعد است.

عملیات

 اینها فرایندهایی برای عملیات، شاخص‌های پذیرش و سیاست‌های احتمالی برای انطباق هستند. آنها جایگزین کنترل عملیاتی، شناسایی خطر، تحقق محصول، کنترل ریسک‌ها و ارزیابی ریسک در ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ می‌شوند.

ارزیابی عملکرد سایت گواهینامه ایزو

 این شامل ارزیابی، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، اندازه‌گیری، نظارت، ممیزی ایزو داخلی و اگر نمیدانید ممیزی چیست حتما آگاهی خود را در این زمینه بالا ببرید. . برای مثال، ایزو ۹۰۰۱ نیاز به نظارت بر رضایت مشتری دارد درحالی‌که ISO 45001 و ISO 14001 نیاز به ارزیابی برای انطباق دارند.

بهبود

 شرکت ها موظفند به عدم انطباق ها با جدیت پاسخ دهند، به حوادث رسیدگی کنند، اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند و پیامدهای آن را کنترل کنند. همچنین از آنها انتظار می رود که به طور مستمر تناسب، اثربخشی و کفایت سیستم مدیریت خود را بهبود بخشند.

سخن پایانی سایت

سخن پایانی درباره‌ی سایت گواهینامه ایزو

با توجه با این که خیلی از ارگان‌ها به‌صورت فیک فعالیت دارند سعی کنید تمام موارد بالا را رعایت کنید تا موجب نارضایتی مشتریان خود نشوید.

گواهینامه ایزویی که اخذ می‌کنید اعتبارتان را در مجموعه نشان می‌دهد اگر به دنبال سوابق کاری خوب هستید آگاهی خود را بر چیستی ایزو و نحوه پیاده‌سازی آن بالا ببرید و بدانید صرفاً گواهینامه یا پیاده‌سازی با هزینه بالا نشان‌دهنده ایزو معتبر نیست. در هر مرحله ما قادر هستیم پاسخگوی شما باشیم.مشاوره رایگان
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر، قبل از سفارش گواهینامه ایزو، از مشاوره رایگان کارشناسان EIQM استفاده نمایید.