پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

دوره ایزو

دوره ایزو

دوره ایزو
دوره ایزو

دوره ایزو از دوره‌های مفیدی است که اشخاص مختلف می‌توانند بسته به حوزه فعالیت خود در آن شرکت کنند. کسب‌وکارها برای این که بتوانند به‌خوبی با استانداردهایی که اخذ کرده‌اند منطبق شوند، باید نیروهایی با دانش و توانایی کافی برای اجرایی‌کردن الزامات گواهینامه‌ها داشته باشند. گذراندن این دوره‌ها در حوزه‌های مرتبط، شما را به یکی از مهره‌های ارزشمند سازمان تبدیل می‌کند و می‌تواند امنیت شغلی شما را افزایش بدهد. در ادامه درباره انواع این دوره‌ها، مخاطبین‌شان و مزایای آن‌ها برای اشخاص صحبت می‌کنیم.

eiqm baner333
contact eiqm

دوره ایزو چیست؟

در دوره‌های آموزشی ایزوهای مختلف، شما با متن استانداردها، الزامات، نحوه پیاده‌سازی آن‌ها و غیره آشنا می‌شوید. شرکت در این دوره‌ها فرصت‌های شغلی متنوع‌تری برای شما فراهم می‌کند و امنیت شغلی شما را افزایش می‌دهد.

گاهی شرکت‌ها دنبال جذب افرادی هستند که گواهینامه ایزوهای مرتبط با کسب‌وکار آن‌ها را دارند و گاهی خودشان طی قراردادی تعدادی از نیروها را برای شرکت در دوره‌های ایزو و ارتقای مسئولیت‌ها انتخاب می‌کنند. دقت داشته باشید شرکت اشخاص در این دوره‌ها، کامل‌کننده دریافت گواهینامه‌های ایزو توسط سازمان‌هاست و نمی‌تواند جایگزین آن شود. دریافت گواهینامه ایزو توسط کسب‌وکارها و گذراندن دوره‌های ایزو توسط کارمندان و مدیران اجرایی، به گسترش و سودآوری کسب‌وکار‌ها کمک می‌کند. همچنین آنها را برای رقابت در یک بازار حرفه‌ای آماده می‌کند.

در صورتی که سوالی دارید؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای مشاوره رایگان با تلفن های ۳۳۴۴۷۷۶۵-۰۲۳ و ۳۳۴۴۷۷۶۶-۰۲۳ تماس بگیرید.

گواهینامه ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو مدرکی رسمی و معتبر است که نشان می‌دهد یک کسب‌وکار مطابق با استانداردهای مطرح بین‌المللی اداره می‌شود. همچنین بیان می‌کند محصولات و خدمات آن مجموعه از نظر کیفیت و سلامت، با معیارهای به‌روز جهانی مطابقت دارند. گواهینامه‌های ایزو توسط سازمان بین‌المللی استاندارد با هدف یکپارچه‌سازی الزامات کیفیت، بهداشت، ایمنی و… برای صنایع مختلف تدوین شده‌اند. این گواهینامه‌ها نباید با دوره‌های ایزو که برای آشنایی افراد با استانداردها و نحوه پیاده‌سازی آن‌ها تعریف شده‌اند، اشتباه گرفته شوند.

انواع دوره‌ ایزو برای اشخاص

دوره‌های ایزو متفاوتی را برای استانداردهای مختلف طراحی کرده‌اند. این دوره‌ها دانش اشخاص را در حوزه‌های مرتبط با استانداردها افزایش می‌دهد و آن‌ها را برای پذیرفتن مسئولیت‌های مرتبط آماده می‌کند. در ادامه با برخی از این دوره‌ها و مخاطبین هرکدام‌شان آشنا می‌شویم.

دوره ایزو ۹۰۰۱

ایزو ۹۰۰۱ یک استاندارد مدیریت کیفیت بین‌المللی است. این استاندارد برای مدیریت موثر فرایندها و رعایت استانداردها در مقیاس جهانی به سازمان‌ها کمک می‌کند. گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ یکی از کلیدی‌ترین و پرکاربردترین گواهینامه‌های ایزو است. گذراندن دوره آن را به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌هایی مثل مهندسی صنایع و مدیریت، افرادی که می‌خواهند به‌عنوان کارشناس تضمین کیفیت فعالیت کنند، مدیران و کارشناسان QA و QC و تمامی علاقمندان به بازارهای بین‌المللی توصیه می‌کنند.

دوره ایزو ۱۴۰۰۱

ایزو ۱۴۰۰۱ شناخته‌شده‌ترین استاندارد سیستم‌های مدیریت محیط‌زیست در سراسر جهان است. دوره ایزو ۱۴۰۰۱، شما را با چارچوب‌ها و دستورالعمل‌هایی که این استاندارد برای ایجاد یک سیستم مدیریت زیست‌محیطی پیشنهاد می‌کند، آشنا می‌کند.

گذراندن این دوره به کارشناسان تضمین کیفیت، کارشناسان محیط‌زیست، افراد فعال در واحد HSE، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌هایی مثل بهداشت، محیط‌زیست، مهندسی صنایع و علاقه‌مندان ورود به بازار کار سیستم‌های مدیریتی پیشنهاد می‌شود.

دوره ایزو ۴۵۰۰۱

ایزو ۴۵۰۰۱ استانداردی بین‌المللی برای سیستم‌های مدیریت بهداشت و ایمنی حرفه‌ای (OHSMS) است. شرکت در دوره ایزو ۴۵۰۰۱ شما را با الزاماتی که این استاندارد برای مدیریت سلامت و ایمنی در محل کار تعیین می‌کند، آشنا می‌کند. همچنین کمک می‌کند گامی برای سلامتی و ایمنی شغلی خود و همکارانتان و به حداقل رساندن آسیب‌های شغلی بردارید.

گذارندن این دوره می‌تواند برای کارشناسان و مدیران ایمنی و بهداشت، متخصصان سیستم‌های مدیریتی و تمامی دانشجویان رشته‌هایی مثل مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و غیره مفید باشد.

دوره ایزو 9001

مراحل شرکت در دوره ایزو

برای شرکت در یک دوره مفید، پیش از هر چیز باید استانداردهای متناسب با زمینه فعالیت خودتان را پیدا کنید. برای مثال اگر در مجموعه‌ای تولیدی، صنعتی یا خدماتی فعالیت دارید و یا دنبال جذب شدن در این حوزه هستید، می‌توانید در دوره‌های مرتبط با گواهینامه‌های ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱  شرکت کنید. اگر در حوزه تولید تجهیزات پزشکی شاغل هستید، پیشنهاد می‌شود در دوره گواهینامه ایزو ۱۳۴۸۵ که معیارهای بین‌المللی مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی را تعیین می‌کند شرکت کنید. اگر در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی دنبال شغل می‌گردید، می‌توانید با شرکت در دوره ایزو ۲۹۰۰۱، به شانس‌تان برای استخدام بیفزایید یا دیگر موارد اینچنینی.

پس از انتخاب دوره مناسب، باید مجموعه‌ای معتبر پیدا کنید که محتوای آموزشی دوره را درست و کامل در اختیار شما بگذارد و شما را برای ادامه مسیر آماده کند. پس از گذراندن دوره و دریافت گواهینامه آن، می‌توانید برای فرصت‌های شغلی بهتر و متنوع‌تری درخواست بدهید.

جمع‌بندی

گذراندن دوره ایزو در حوزه‌های مرتبط با شغلتان، شما را به یکی از مهره‌های ارزشمند سازمانی که در آن مشغول هستید تبدیل می‌کند. همچنین امنیت شغلی شما را افزایش می‌دهد. برای شرکت در دوره گواهینامه ایزو، پیش از هر چیز باید استاندارد یا استانداردهای متناسب با زمینه فعالیت خودتان را پیدا کنید. سپس برای گذراندن دوره یه صورت حضوری یا مجازی، به یک مجموعه معتبر مراجعه کنید.

از کجا گواهینامه ایزو بگیریم؟

اولین نکته‌ای که برای دریافت گواهینامه انواع استانداردها باید به آن توجه داشته باشید این است که گواهینامه‌ای معتبر است که از مراجع صدور تحت اعتبار IAF  یا ASCB  صادر شود. پیش از عقد قرارداد و دریافت گواهینامه حتما بررسی کنید که نام مرجع صدور در لیست منتشر شده در سایت نهادهای نام‌برده قابل مشاهده باشد؛ در غیر این صورت گواهی فاقد اعتبار خواهد بود.

دومین نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برای دریافت خدمات مشاوره یا صدور باید به دفتری مراجعه کنید که دارای پروانه و مجوز رسمی دولتی در آن حیطه باشد تا امکان پیگیری و استیفای حقوق در صورت بروز هر گونه مشکل برای شما محفوظ بماند.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و راهنمایی جهت دریافت گواهینامه ایزو معتبر می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان مجموعه EIQM CET از طریق تماس با ما بهره ببرید.


مشاوره رایگان
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر، قبل از سفارش گواهینامه ایزو، از مشاوره رایگان کارشناسان EIQM استفاده نمایید.