پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ (مدیریت انرژی)

گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ (مدیریت انرژی)

گواهینامه ایزو 50001
گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱

گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ توسط سازمان بین‌المللی ایزو به‌صورت داوطلبانه جهت مدیریت انرژی طراحی شد.  ایزو ۵۰۰۰۱ برای پیاده‌سازی و نگهداری سیستم مدیریت انرژی توسط مراجع صدور معتبر برای شرکت‌ها صادر می‌شود. اخذ ایزو ۵۰۰۰۱ (گرفتن ایزو ۵۰۰۰۱- صدور ایزو ۵۰۰۰۱) به سازمان‌ها کمک می‌کند تا در توسعه و پیاده‌سازی یک سیستم مدیریت انرژی را بهبود بخشند. برای صدور گواهینامه ایزو از مرجع معتبر می‌توانید با مجموعه EIQM تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید همچنین به صورت دقیق تر از مدارک لازم جهت گرفتن ایزو اطلاعات کسب کنید.

eiqm baner333
contact eiqm

ایزو ۵۰۰۰۱ چیست؟

استاندارد ایزو ۵۰۰۰۱ یک استاندارد بین‌المللی شناخته شده است و به‌تازگی ورژن آن به روز شده است. صدور ایزو ۵۰۰۰۱ در مورد سیستم مدیریت انرژی است که یک چارچوب منظم را برای بهینه‌سازی و بهره‌وری انرژی در سازمان‌های دولتی و خصوصی فراهم می‌کند.

اخذ ISO 50001 (استاندارد ایزو مدیریت انرژی) تعهد کسب‌وکار شما را نسبت به بهبود مداوم در مدیریت انرژی نشان می‌دهد. گرفتن ایزو ۵۰۰۰۱ باعث می‌شود تا در صنعت مربوطه خود پیشرو باشید.

در صورتی که سوالی دارید؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای مشاوره رایگان با تلفن های ۳۳۴۴۷۷۶۵-۰۲۳ و ۳۳۴۴۷۷۶۶-۰۲۳ تماس بگیرید.

گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ چیست؟

سیستم مدیریت انرژی چارچوبی است که به مصرف‌کنندگان انرژی در مدیریت مصرف انرژی و بهبود عملکرد انرژی کمک می‌کند. سیستم مدیریت انرژی یا گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ (EnMS) یک استاندارد جهانی است که سازمان را قادر می‌سازد تا فناوری‌ها و سیاست‌های صرفه‌جویی در انرژی را شناسایی، اتخاذ و بهبود بخشند تا سطح بهره وری بیشتر شود.

سازمان بین المللی استانداردایزو  گواهینامه ۵۰۰۰۱ را برای حمایت از سازمان‌ها در هراندازه و بخش در رسیدگی به مسائل مربوط به انرژی با ارائه راه‌های عملی برای مدیریت کارآمد انرژی ایجاد کرد. این استاندارد بر اساس سایر سیستم‌های مدیریت بهبود مستمر مانند سیستم مدیریت کیفیت- ایزو ۹۰۰۱ و سیستم زیست محیطی- ایزو ۱۴۰۰۱ است که ادغام آن و بهبود مدیریت کلی را آسان‌تر می‌کند.

آخرین ورژن ایزو ۵۰۰۰۱

استاندارد ایزو ۵۰۰۰۱ برای اولین‌بار در ژوئن سال ۲۰۱۱ توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی (ISO) منتشر شد. تجدیدنظر در مورد آن انجام گردید سرانجام در سال ۲۰۱۸ منجر به تغییراتی شد و تمرکز بهتری در بهبود مصرف انرژی ایجاد کرد.

اخرین ورژن 50001

ایزو ۵۰۰۰۱ به زبان ساده

دریافت ایزو ۵۰۰۰۱ بهترین شیوه‌های مدیریت انرژی را ترویج می‌کند و رفتارهای مدیریت انرژی را تقویت می‌کند. طبق سازمان بین‌المللی ایزو، مدیریت انرژی می‌تواند تا ۶۰ درصد از مصرف انرژی جهان را با کاربرد گسترده در بخش‌های اقتصادی ملی تحت‌تأثیر قرار دهد.

متن استاندارد ایزو ۵۰۰۰۱ با ویرایش ۲۰۱۸

با اجرای الزامات گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱، سازمان شما با ایجاد شفافیت و برقراری ارتباط بهتر در مدیریت منابع انرژی خود، برنامه‌ای برای ارتقای بهره‌وری انرژی در سراسر زنجیره تأمین شما خواهد داشت.

جهت دریافت گواهینامه لطفاً توجه داشته باشید که با انتشار نسخه ۲۰۱۸ گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ با ورژن ۲۰۱۱ در تاریخ ۲۱ اوت ۲۰۲۱ به پایان رسید و گواهینامه‌های ISO 50001: 2011 در این زمان نامعتبر و پس گرفته می‌شوند و باید به نسخه جدید صادر شوند.

الزامات ایزو ۵۰۰۰۱

این الزامات مجموعه‌ای از عناصر استاندارد را ارائه می‌دهد تا شما را در اجرای یک سیستم مدیریتی موفق راهنمایی کند.

 1. سیاستی برای استفاده کارآمدتر از انرژی تدوین کنید.
 2. اهداف را برای دستیابی به خط مشی ایزو ۵۰۰۰۱ تعیین کنید.
 3. از داده ها برای درک بهتر و تصمیم گیری در مورد مصرف انرژی استفاده کنید.
 4. نتایج را بررسی کنید.
 5. بررسی کنید که این خط مشی چقدر خوب و کارامداست.
 6. مدیریت انرژی را به طور مداوم بهبود بخشید.

مراحل اخذ ایزو ۵۰۰۰۱

مراحل پیاده سازی و اخذ گواهینامه‌‌ ۵۰۰۰۱ شامل موارد ذیل می‌باشد:

 1. آموزش الزامات استاندارد ۵۰۰۰۱
 2. مستندسازی و پیاده سازی الزامات ۵۰۰۰۱
 3. ممیزی اقدامات انجام شده
 4. صدور گواهینامه از مراجع صدور معتبر

سازگاری استاندارد گواهینامه ۵۰۰۰۱ با سایر استانداردها

سازمان بین المللی ایزو گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ را به منظور پیروی از چارچوب مشترک ایزو و الزامات برای استانداردهای سیستم مدیریت به کار می‌گیرد. پیشنهاد می‌شود تا برای مدیریت بهتر انرژی استاندارد مدیریت ریسک- ایزو ۳۱۰۰۰ را اخذ بفرمایید تا عملکرد مجموعه را برای رشد سالم سیستم نشان دهید.

از این رو، ادغام گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ با سایر گواهینامه های سیستم مدیریت مانند گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ آسان تر می‌ شود. قبلاً در نسخه استاندارد بهداشت و ایمنی ISO 45001 تا حدودی بیان کردیم.

سازگاری 50001 با سایر استانداردها

مزایای اخذ گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ چیست؟

گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در مصرف انرژی، کاهش هزینه‌ها و رعایت مقررات زیست‌محیطی به طور فزاینده‌ای کمک کند. چارچوب قوی برای یک سیستم مدیریت انرژی کارآمد  (EnMS) به شما کمک خواهد کرد تا عملکرد انرژی کسب‌وکار خود را بهبود ببخشید و همچنین موجب ایجاد یک مزیت رقابتی می‌شود.

صدور ایزو ۵۰۰۰۱ با اطمینان از اینکه شرکت شما از قوانین فعلی پیروی می‌کند، ریسک تجاری را کاهش می‌دهد. همچنین به شما کمک می‌کند تا با هرگونه تغییر در قوانین سازگار شوید. درعین‌حال، به همه ذی‌نفعان، تعهد شما را در کاهش تأثیرات زیست‌محیطی نشان خواهد داد.

هدف از اخذ ایزو ۵۰۰۰۱ چیست؟

 • کمک به سازمان‌ها در بهبود بهره‌وری انرژی، مصرف انرژی
 • گرفتن ایزو ۵۰۰۰۱ موجب شفافیت و تسهیل ارتباطات در مدیریت منابع انرژی
 • ارتقای بهترین شیوه‌ها و رفتارهای مدیریت انرژی
 • فراهم‌کردن چارچوبی برای ارتقای بهره‌وری انرژی
 • با صدور ایزو ۵۰۰۰۱ ادغام با سایر سیستم‌های مدیریت سازمانی مانند محیط‌زیست، بهداشت و ایمنی

چرا اخذ ایزو ۵۰۰۰۱ برای کسب‌وکارها مناسب است؟

مانند دیگر استانداردهای بین‌المللی ایزو، اخذ گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ اجباری نیست. هر سازمان و کسب‌وکاری می‌تواند استاندارد ایزو ۵۰۰۰۱ را اجرا کرده و از کارایی انرژی بهبودیافته بهره‌مند شود.

گرفتن ایزو ۵۰۰۰۱ به روش‌های زیادی می‌تواند به سازمان و کسب‌وکار شما کمک کند. این امر زمانی که شما ادعا می‌کنید کسب‌وکار شما مطابق با ایزو ۵۰۰۰۱ است، به شما اعتبار بیشتری می‌دهد.

گواهینامه ایزو ۵۰۰۰۱ سازگار با محیط‌زیست است. اخذ استاندارد ایزو ۵۰۰۰۱ یک ابزار قابل‌قبول و قابل‌اعتماد برای صرفه‌جویی در انرژی است و همچنین باعث پیشرفت در انجام تعهدات مربوط به محیط‌زیست می‌شود.

پیاده‌سازی ISO 50001 روشی است که سازمان‌ها انرژی خود را مدیریت می‌کنند و شرکت‌ها را به بهترین روش برای بهبود عملکرد انرژی و پایداری ارائه دهند.

استاندارد ممیزی انرژی

اخذ ایزو ۵۰۰۰۱ مبتنی یک رویکرد سیستماتیک برای برنامه ریزی، اجرا، حفظ و بهبود سیستم مدیریت انرژی است. بنابراین
سازمان‌ها در هر نوع، از کسب‌وکارهای خانوادگی کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ و مؤسسات دولتی، می‌توانند از بهره‌وری انرژی و هزینه بهره ببرند.

ISO 50001:2018 برای مانند سایر استانداردهای سیستم‌های مدیریت ایزو عوض شد همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم که برای ادغام آسان با سیستم های مدیریت کیفیت و محیط زیست موجود.

هدف این استاندارد بهبود مستمر عملکرد انرژی از جمله بهره وری انرژی و مصرف انرژی است که سازمان ها باید به بهترین نحو آن را اجرایی کنند.مشاوره رایگان
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر، قبل از سفارش گواهینامه ایزو، از مشاوره رایگان کارشناسان EIQM استفاده نمایید.