پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

ایزو ۲۹۰۰۱ (مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی)

ایزو ۲۹۰۰۱ (مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی)

گواهینامه ایزو TS 29001
گواهینامه ایزو TS 29001

ایزو ۲۹۰۰۱  با مشارکت بین ISO و صنعت بین‌المللی نفت و گاز (به رهبری API مؤسسه نفت آمریکا) ایجاد شد. اخذ ایزو ۲۹۰۰۱ به طور خاص بر صنعت نفت و گاز و زنجیره تأمین آن تمرکز دارد. گواهینامه ایزو ۲۹۰۰۱ مبتنی بر استاندارد مدیریت کیفیت (ایزو ۹۰۰۱) است و الزامات تکمیلی مربوط به پیشگیری از نقص و کاهش تغییرات و ضایعات ارائه‌دهندگان خدمات را در کنار گرفتن ایزو ۲۹۰۰۱- صدور ایزو ۲۹۰۰۱ را در بر می‌گیرد.

eiqm baner333
contact eiqm

ایزو TS 29001 چیست؟

گواهینامه ISO 29001:2020 مربوط به الزامات سیستم مدیریت کیفیت، برای طراحی، توسعه، تولید، نصب و سرویس محصولات برای صنایع نفت، پتروشیمی و گاز طبیعی است. به‌عنوان یک نتیجه مستقیم از همکاری بین ISO و صنعت بین‌المللی نفت و گاز به رهبری انستیتوی نفت آمریکا – API توسعه‌یافته، گرفتن ایزو ۲۹۰۰۱ به طور خاص روی زنجیره تأمین نفت و گاز تمرکز دارد.

صنعت نفت و گاز به بررسی‌های منظم و سخت نیاز دارد و هرگونه سهل‌انگاری می‌تواند منجر به خسارات عظیم و غیرقابل‌جبران شود. داشتن یک سیستم مدیریت کیفیت که به‌راحتی امکان نظارت بر هر رویه عملیاتی در سازمان را فراهم می‌کند، از اهمیت اساسی برخوردار است؛ بنابراین، گرفتن ایزو ۲۹۰۰۱ باعث می‌شود که کیفیت مطلوب در سازمان شما تضمین شود.

در صورتی که سوالی دارید؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای مشاوره رایگان با تلفن های ۳۳۴۴۷۷۶۵-۰۲۳ و ۳۳۴۴۷۷۶۶-۰۲۳ تماس بگیرید.

گواهینامه ایزو TS 29001 چیست؟

گواهینامه ایزو ۲۹۰۰۱ استانداردسازی و بهبود در این بخش را تضمین می‌کند. این استاندارد برای تمام سازمان‌هایی است که در زنجیره تأمین صنعت نفت و گاز کار می‌کنند.

هدف اصلی از اخذ ISO 29001 افزایش اعتماد و اطمینان مشتری به عملیات روزانه از طریق کاربرد مؤثر سیستم و نیز اجرای فرایندهای بهبود مستمر و الزامات قانونی است.

اجرای ISO 29001 نشانگر تعهد سازمان شما به کیفیت است. این سیستم‌ها و فرایندهای شما را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و به شما نشان می‌دهد که به پرسنل و مردم خود اهمیت می‌دهید.

آخرین ورژن ایزو ۲۹۰۰۱

 گواهینامه ISO 29001 که با همکاری کمیته فنی استانداردسازی اروپا (CEN) CEN/TC 12 مواد، تجهیزات و فراساحل تهیه شد.  الزامات یک سیستم مدیریت کیفیت را برای توسعه، تولید، نصب و نگهداری محصولات و خدمات در صنایع نفت، پتروشیمی و گاز طبیعی تعریف می کند.

ورژن جدید این استاندارد از نظر فنی بازنگری و جایگزین نسخه اول ISO/TS 29001:2010 گردید. تغییرات اصلی نسبت به نسخه قبلی هم‌راستای با ISO 9001:2015 است. در نهایت نسخه نهایی این استاندارد در سال ۲۰۲۰ صادر گردید.

ISO 29001 به زبان ساده

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که در زنجیره تأمین نفت و گاز فعالیت می‌کنند، باید به استاندارد سیستم‌های مدیریت کیفیت ISO 29001  دست یابند. در یک صنعت مهم ایمنی، کیفیت محصولات و خدمات، از طریق اخذ گواهینامه ISO 29001 ، تعهد شما را نسبت به کیفیت هم برای مشتریان و هم برای ذی‌نفعان نشان می‌دهد.

ایزو 29001 به زبان سادهمتن استاندارد ISO 29001 2020

استاندارد ISO 29001 بر اساس ISO 9001 با افزودن معیارهای اضافی برای اجتناب از نقص، کاهش تغییرات و کاهش ضایعات ارائه‌دهندگان خدمات بنا شده است. این استاندارد یکنواختی جهانی و افزایش اعتماد به کیفیت محصولات و خدمات عرضه شده توسط تامین کنندگان را فراهم می کند.

این امر زمانی صادق است که محصولات یا خدمات با شکست مواجه شوند و عواقب جدی برای مشاغل و صنایع درگیر مانند صنعت نفت و گاز داشته باشند. تمامی شرکت های فعال در زنجیره تامین نفت و گاز باید استاندارد ۲۹۰۰۱ را رعایت کنند. استانداردسازی و بهبود عملیات تجاری، مدیریت زنجیره تامین و کنترل همه موارد توسط گواهینامه ISO 29001 تضمین شده است.

الزامات ISO 29001

دلیلی برای اهمیت این اصل برای سازمان، چند نمونه از مزایای مرتبط با این اصل و نمونه‌هایی از اقدامات معمولی است. بهبود عملکرد سازمان هنگام اعمال این اصل وجود دارد که به ترتیب زیر بیان می‌شود:

 • تمرکز بر مشتری
 • رهبری
 • مشارکت مردم
 • رویکرد فرایندی در گرفتن ایزو ۲۹۰۰۱ ماثر است.
 • بهبود
 • تصمیم‌گیری مبتنی بر شواهد
 • مدیریت روابط

مراحل اخذ ایزو ۲۹۰۰۱

مراحل پیاده سازی و اخذ گواهینامه‌‌  29001 شامل موارد ذیل می‌باشد:

 1. آموزش الزامات استاندارد ۲۹۰۰۱
 2. مستندسازی و پیاده سازی الزامات ۲۹۰۰۱
 3. ممیزی اقدامات انجام شده
 4. صدور گواهینامه از مراجع صدور معتبر

سازگاری استاندارد ISO 29001 با سایر استاندارها

صدور ایزو ۲۹۰۰۱ مبتنی بر  ایزو ۹۰۰۱ است که الزامات مکمل را داراست. همچنین گواهینامه ۲۹۰۰۱ با استانداردهای محبوب مثل ایزو ۱۴۰۰۱ برای سیستمهای مدیریت محیط زیست و OHSAS 18001 یا بهتر است گفته شود گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ سیستمهای مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی بسیار سازگار است.

چرا گواهینامه ISO 29001 برای صنعت نفت و گاز طبیعی موردنیاز است؟

به دلیل نیازهای بحرانی صنعت نفت و گاز، این بخش نیازمند انطباق دقیق با الزامات مهندسی، کاربر و قانون‌گذاری است. صنایع مربوط به مایعات و گازها اغلب با فشار بالا، باید به‌صورت دقیق کنترل شوند.

به همین دلیل ملاحظات مربوط به ایمنی پرسنل، از جمله مردم، از اهمیت بالایی برخوردار است. اخذ ایزو ۲۹۰۰۱ یک راه مؤثر برای کنترل این موارد می باشد.

مزایای اخذ ایزو ۲۹۰۰۱ برای شرکت شما چیست؟

 •  گرفتن گواهینامه ISO 29001  در موارد مربوط به تبلیغات کسب‌وکار
 • تضمین انطباق با سایر استانداردهای صنعت پتروشیمی و گاز طبیعی
 • افزایش بهره‌وری و درآمد
 • بهبود روابط تأمین‌کننده
 • محیط امن برای شرکت شما
 • بهبود مدیریت ریسک و افزایش کارایی
 • با صدور ایزو ۲۹۰۰۱ نظارت بر عملکرد را بهبود ببخشیم.

استاندارد ۲۹۰۰۱ برای چه شرکت‌هایی مناسب است؟

گواهینامه ISO 29001 برای سازمان‌ها و شرکت‌هایی که در زمینه اکتشاف، تولید، خطوط لوله و حمل‌ونقل، پالایش نفت و گاز طبیعی و شرکت‌هایی که به این صنایع، خدمات فنی و پشتیبانی ارائه می‌دهند، مناسب است.

 این موارد همچنین در مورد تولیدکنندگان قابل‌استفاده است و خریداران تجهیزات صنعت نفت و گاز نیز می‌توانند از گواهینامه ایزو ۲۹۰۰۱ استفاده کنند.

استاندارد 29001کدام شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند استاندارد ISO 29001 را دریافت کنند؟

گرفتن ایزو ۲۹۰۰۱ ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی برای سازمان‌های مرتبط با اکتشاف، تولید، خطوط لوله، حمل‌ونقل و پالایش گاز طبیعی و نفت و شرکت‌هایی که خدمات فنی و پشتیبانی از این صنایع را ارائه می‌دهند، قابل‌اجرا است. این استاندارد برای مدیریت پروژه‌ سازندگان و خریداران تجهیزات و ابزارهای مرتبط با صنعت نفت و گاز نیز قابل‌ اجرا است و می‌توانند گواهینامه ایزو ۲۹۰۰۱ را دریافت کنند.

همچنین شرکت‌های فعال در زمینه طراحی، ساخت، نصب، سرویس و تعمیر تجهیزات مورداستفاده در اکتشاف، تولید، حمل‌ونقل و پالایش نفت و گاز طبیعی و فرآورده‌های نفتی می‌توانند استاندارد و گواهینامه ISO 29001 را اجرا کنند.

مدیریت کیفیت برای نفت و گاز چیست؟

اگر شما سازمانی هستید که در زنجیره تأمین نفت و گاز فعالیت می‌کنید، بدون شک ایمنی و سخت‌گیری عملیاتی در دستور کار شما قرار می‌گیرد. بااین‌حال ماهیت جهانی این صنعت به این معنی است که تجهیزات و ارائه‌دهندگان خدمات به طور بالقوه با استانداردهای متفاوت و با رویکردهای متنوع عمل خواهند کرد. اینجاست که دریافت ایزو ۲۹۰۰۱ می‌تواند کمک کند.

استاندارد ۲۹۰۰۰

استاندارد ۲۹۰۰۰ به عنوان سیستم مدیریت نفت شناخته می‌شود. الزامات سیستم مدیریت عالی را برای چیدمان، توسعه، تولید، نصب و ارائه محصولات برای صنایع نفت، پتروشیمی و گاز طبیعی تعریف می کند.

گواهینامه ایزو ۲۹۰۰۰ مانند گواهینامه ایزو ۲۹۰۰۱ به عنوان یک نتیجه مستقیم از مشارکت بین ایزو صنعت بین المللی نفت و گاز شناخته می‌شود.

استاندارد ISO 29000 کاملاً مبتنی بر ISO 9001 است و نیازهای تکمیلی با تأکید بر پیشگیری از نقص و کاهش انواع و ضایعات از فروشندگان خدمات را به همراه دارد.

مزایای ایزو ۲۹۰۰۰

 • هزینه ها و چرخه زمان از طریق استفاده موثر و کارآمد از منابع.
 • نتایج عملیاتی مانند درآمد و سهم بازار.
 • افزایش سطح جذابیت سرمایه گذاری
 • کاهش کیفیت پایین محصول
 • تجارت و ارجاع را تکرار کنید.
 • وفاداری مشتری در روند رسیدگی به شکایات مشتریان

اهمیت گرفتن گواهینامه ISO 29001

در رابطه‌ با صدور ایزو ۲۹۰۰۱  باید خاطرنشان کرد که نفت، پتروشیمی و گاز طبیعی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین صنایع جهان هستند که کوچک‌ترین بی‌توجهی یا بی کیفیتی تجهیزات، قطعات، نصب یا خدمات پیمانکاری در این صنایع علاوه بر تحمیل میلیاردها دلار به سازمان‌ها می‌تواند خطرات ایمنی ایجاد کند.

آسیب‌های زیست‌محیطی جبران‌ناپذیر یا بلندمدت، مانند آنچه که برای سکوی نفتی spd9 در یکی از سکوهای فازهای ۶ تا ۸ پارس جنوبی رخ داد. گاز این فاز از طریق سه خط لوله ۳۲ اینچی به ساحل منتقل می‌شود.

 به دلیل ترش و اسیدی بودنش، استنشاق یک لحظه از این گاز، منجر به قفل شدن سیستم تنفسی شده و در نهایت منجر به مرگ می شود. علاوه بر ایجاد خسارت زیست‌محیطی هنگفت فاجعه نشت نفت محسوب می‌شود.مشاوره رایگان
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر، قبل از سفارش گواهینامه ایزو، از مشاوره رایگان کارشناسان EIQM استفاده نمایید.