پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

ایزو ۲۱۵۰۰ (استاندارد مدیریت پروژه)

ایزو ۲۱۵۰۰ (استاندارد مدیریت پروژه)

گواهینامه ایزو 21500
گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰

ایزو ۲۱۵۰۰ استاندارد مدیریت پروژه است که به طور رسمی سیستم و پروژه‌ها را برای مدیریت بهتر اداره می‌کند. گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰ که قرار است کنترل پروژه‌ها را بر مبنای مدیریت قرار دهد. مشخصات رسمی، الزاماتی، نحوه پیاده‌سازی، نظارت، نگهداری و بهبود مستمر در کنار اخذ ایزو ۲۱۵۰۰ (گرفتن ایزو ۲۱۵۰۰- صدور ایزو ۲۱۵۰۰) ایجاد می‌گردد.

eiqm baner333
contact eiqm

ایزو ۲۱۵۰۰ چیست؟

ISO 21500:2021 راهنمایی در مورد مفاهیم و فرایندهای مدیریت پروژه است و بر عملکرد پروژه‌ها تأثیر فراوانی دارند. این استاندارد کاربرد عملی در چگونگی ارائه پروژه‌ها و تضمین آینده پایدار را توضیح می‌دهد.

درست همان‌طور که استانداردهای ISO برای کیفیت سازمان (ISO 9001) و مدیریت محیط‌زیست (ISO 14001) وجود دارد ، با تکمیل استاندارد جدید ISO 21500 راهنما و اصولی برای عملکرد خوب در مدیریت پروژه ارائه می شود.

گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰ یک روش حرفه‌ای است که بهترین تجارب مدیریت پروژه را با هم ترکیب می‌کند. همچنین می‌تواند توسط هر نوع سازمان، از جمله سازمان‌های دولتی، خصوصی و برای هر نوع پروژه، صرف‌نظر از پیچیدگی و اندازه مورداستفاده قرار گیرد.

در صورتی که سوالی دارید؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای مشاوره رایگان با تلفن های ۳۳۴۴۷۷۶۵-۰۲۳ و ۳۳۴۴۷۷۶۶-۰۲۳ تماس بگیرید.

گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰ چیست؟

گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰(مدیریت پروژه) استفاده از روش‌ها، ابزارها، تکنیک‌ها و صلاحیت‌های یک پروژه است. این امر شامل ادغام مراحل مختلف چرخه عمر پروژه است که دوره‌ای از آغاز پروژه تا پایان آن را در بر می‌گیرد.

صدور گواهینامه ISO 21500 به شما کمک می‌کند تا به طور کافی برنامه‌ریزی، مدیریت و نظارت بر پیشرفت یک پروژه را انجام دهید، درعین‌حال شما را بامهارت‌های اساسی مجهز کند تا زمان موردنیاز برای اتمام کارها را به‌درستی تخصیص دهید.

گرفتن ایزو ۲۱۵۰۰ نشان می‌دهد که شما مهارت‌های لازم برای رهبری یک پروژه را دارید و یک تیم را به طور مؤثر مدیریت می‌کنید.

 این مدرک به شما کمک می‌کند تا فرصت‌های شغلی خود و مهارت‌های خود را افزایش دهید و به سطح بالاتری از تعهد خود با اعضای تیم خود برسید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که منابع مناسب موردنیاز برای تحویل پروژه‌ها در زمان و بودجه را مشخص کنید.

آخرین ورژن ۲۱۵۰۰

گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰ توسط سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) که مقر آن در ژنو، سوئیس است، تهیه شد. دستورالعمل اخذ ایزو ۲۱۵۰۰ مربوط به مدیریت پروژه، به‌اتفاق آراء ۳۳ کشور در یک رأی‌گیری بین‌المللی از مقامات شرکت‌کننده در استانداردهای ملی به تصویب رسیده است.

ایزو ۲۱۵۰۰ در سپتامبر ۲۰۱۲ به‌عنوان یک استاندارد بین‌المللی منتشر شد. در نهایت آخرین ویرایش این استاندارد در سال ۲۰۲۱ انجام گردید.

ایزو ۲۱۵۰۰ به زبان ساده

ISO 21500:2021 راهنمایی برای مدیریت پروژه ارائه می‌دهد و می‌تواند توسط هر نوع سازمانی از جمله سازمان‌های دولتی، خصوصی یا اجتماعی و برای هر نوع پروژه، صرف‌نظر از پیچیدگی، اندازه یا مدت استفاده شود.

متن استاندارد ایزو ۲۱۵۰۰ با ویرایش ۲۰۲۱

ISO 21500  توصیف سطح بالایی از مفاهیم و فرایندهایی را ارائه می‌دهد که به‌عنوان یک عمل خوب در مدیریت پروژه در نظر گرفته می‌شود.

پروژه‌ها در چارچوب برنامه‌ها و پروژه قرار می‌گیرند، بااین‌حال، گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰ راهنمایی دقیق در مورد مدیریت برنامه‌ها پروژه ارائه نمی‌کند. موضوعات مربوط به مدیریت عمومی فقط در چارچوب مدیریت پروژه مطرح می شود.

الزامات اخذ ایزو ۲۱۵۰۰

اگر می‌خواهید مفاهیم و اصول مدیریت پروژه و نحوه مدیریت موفقیت‌آمیز پروژه‌ها را از متخصصان شایسته یاد بگیرید بهتر است مراحل زیر را جهت صدور ایزو ۲۱۵۰۰ رعایت کنید:

 • اصول و مفاهیم اساسی در مدیریت پروژه
 • بهترین شیوه‌های مدیریت پروژه بر اساس صدور ایزو ۲۱۵۰۰
 • برنامه‌ریزی پروژه بر اساس ISO 21500
 • اجرای پروژه بر اساس گرفتن ایزو ۲۱۵۰۰
 • ارزیابی عملکرد، نظارت و اندازه‌گیری یک پروژه بر اساس ISO 21500
 • بهبود مستمر پروژه بر اساس اخذ ایزو ۲۱۵۰۰
 • آماده‌سازی برای ممیزی گواهینامه مدیریت پروژه

مراحل اخذ گواهینامه ۲۱۵۰۰

مراحل پیاده سازی و اخذ گواهینامه‌‌ ۲۱۵۰۰ شامل موارد ذیل می‌باشد:

 1. آموزش الزامات استاندارد ۲۱۵۰۰
 2. مستندسازی و پیاده سازی الزامات ۲۱۵۰۰
 3. ممیزی اقدامات انجام شده
 4. صدور گواهینامه از مراجع صدور معتبر

چرا مدیریت پروژه برای شما مهم است؟

گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰ شما را قادر می‌سازد تا با بهبود امکانات در پروژه، در محدودیت‌های زمانی و بودجه، به پیشرفته‌ای چشمگیر پروژه بپردازید.

در کنار صدور ایزو ۲۱۵۰۰ و اتمام پروژه‌ها در محدودیت‌های بودجه و زمان، ضمن بهبود حداقل وقفه در بقیه عملیات، شما را به سمت پیشرفت چشمگیر پروژه راهنمایی می‌کند. همچنین اخذ ایزو ۲۱۵۰۰ سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا کلیه الزامات مدیریت پروژه را تحقق بخشند و احتمال خرابی پروژه را به حداقل برسانند.

پروژه چیست؟

یک پروژه شامل مجموعه‌ای از فرایندهای منحصربه‌فرد است که شامل فعالیت‌های هماهنگ و کنترل می‌شود، با تاریخ‌های شروع و پایان، برای دستیابی به فعالیت‌های پروژه انجام می‌شود.

مزایای مدیریت پروژه ایزو ۲۱۵۰۰ چیست؟

مزایای اخذ ایزو ۲۱۵۰۰ زیاد هستند و محدود به موارد زیر نیستند. در اینجا به چند مورد اشاره خواهیم کرد:

 • توانایی‌های مدیریت پروژه
 • بهبود تحویل پروژه
 • ارائه یک فرایند و اصول مدیریت پروژه مشترک
 • تصمیم‌گیری شفاف و بهبودیافته
 • با ایجاد یک زبان مشترک و فرایندهای استاندارد، به یکپارچه‌سازی این حرفه کمک می‌کند
 • بررسی عملکرد بهتر
 • دسترسی بهتر به مشاغل و درآمد بالاتر
 • افزایش عزت‌نفس
 • افزایش رضایت مشتری
 • به‌وجودآمدن مزیت رقابتی و به‌دست‌آوردن جایگاه بهتر

گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰ همچنین برای ذی‌نفعان مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد:

 • حامیان پروژه و مدیریت اجرایی، برای درک اصول اساسی مدیریت پروژه برای درک اصول اولیه مدیریت پروژه، پشتیبانی بهتری برای پروژه‌ها فراهم می‌کنند.
 • مدیران پروژه، تیم‌های مدیریت پروژه و اعضای تیم پروژه، به‌خاطرداشتن زبان و ساختار مشترک از روش‌های مختلف مدیریت پروژه، ابزارها و تکنیک‌ها استفاده می‌کنند.

اهمیت صدور گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰

ISO 21500 به شما کمک می‌کند تا پروژه را با کمترین اختلال در بقیه عملیات کسب‌وکارتان به‌موقع و با بودجه کامل انجام دهید. همچنین به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که تمام معیارهای مدیریت پروژه را رعایت کنند و درعین‌حال خطر شکست پروژه را کاهش دهند.

دریافت گواهینامه ISO 21500 به شما در برنامه‌ریزی مؤثر، مدیریت و نظارت بر توسعه یک پروژه کمک می‌کند و همچنین توانایی‌های لازم را برای تخصیص مناسب زمان موردنیاز برای انجام وظایف و رسیدن به ضرب‌الاجل در اختیار شما قرار می‌دهد.

 مهم‌تر از همه، این روش مبتنی بر بهترین شیوه‌ها، تخصص و توصیه‌هایی را برای مستندسازی مؤثر نتایج به شما ارائه می‌دهد. گرفتن ایزو ۲۱۵۰۰ تأیید می‌کند که شما مهارت‌های ضروری برای رهبری مؤثر پروژه و مدیریت یک تیم را دارید.

 اخذ ایزو ۲۱۵۰۰ به شما در گسترش گزینه‌های شغلی و توانایی‌های تیم‌سازی و همچنین دستیابی به درجه بالاتری از تعهد از سوی اعضای تیم کمک می‌کند. دریافت ایزو ۲۱۵۰۰ به شما اعتماد و شایستگی بیشتری در تعیین منابع مناسب موردنیاز برای تکمیل پروژه‌ها می‌دهد.مشاوره رایگان
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر، قبل از سفارش گواهینامه ایزو، از مشاوره رایگان کارشناسان EIQM استفاده نمایید.