پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

ایزو ۲۱۰۰۱ (مدیریت مراکز آموزشی)

ایزو ۲۱۰۰۱ (مدیریت مراکز آموزشی)

گواهینامه ایزو 21001
گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱

ایزو ۲۱۰۰۱ یک استاندارد جهانی است که توسط سازمان بین‌المللی استانداردسازی ایجاد شد. گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱ اولین استاندارد بین‌المللی است که با رویکردی جامع برای بخش آموزش تهیه شده است. اخذ ایزو به عنوان حوزه اصلی مراکز آموزشی، مدیریت کلی سازمان‌های آموزشی و خدمات و محصولات مربوطه را شامل می‌شود. با اخذ ایزو ۲۱۰۰۱ (گرفتن ایزو ۲۱۰۰۱- صدور ایزو ۲۱۰۰۱) بهبود و ارتقای خدمات و محصولات آموزشی را می‌توانید داشته باشید.

eiqm baner333
contact eiqm

ایزو ۲۱۰۰۱ چیست؟

 ایزو ۲۱۰۰۱ الزامات یک سیستم مدیریتی برای سازمان‌های آموزشی (EOMS) را نشان می‌دهد. از طریق اخذ ایزو ۲۱۰۰۱ مؤسسات آموزشی می‌توانند توانایی خود را در آموزش، یادگیری و پژوهش نشان دهند.

هشتاد و شش متخصص از نهادهای ملی استانداردسازی ۳۹ کشور با مشارکت بیشتر سازمان‌های ذی‌نفع از بخش‌های مختلف آموزشی در توسعه استاندارد EOMS شرکت داشتند.

در صورتی که سوالی دارید؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای مشاوره رایگان با تلفن های ۳۳۴۴۷۷۶۵-۰۲۳ و ۳۳۴۴۷۷۶۶-۰۲۳ تماس بگیرید.

گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱ چیست؟

استاندارد ISO 21001:2018 به مؤسسات آموزشی کمک می‌کند تا با استفاده از EOMS، رضایت دانشجویان، معلمان و سایر اعضا را افزایش دهند. الزامات صدور ایزو ۲۱۰۰۱ عمومی است و برای هر سازمانی که از یک برنامه آموزشی و سیستم آموزشی استفاده می‌کند، قابل‌استفاده است. همچنین شما میتوانید راهنمایی لازم در رابطه با استعلام گواهینامه ایزو را از مشاوران مجموعه ما داشته باشید.

گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱ یک استاندارد سیستم مدیریت مستقل است که با استفاده از ساختار سطح بالا (HLS) با سایر استانداردهای سیستم مدیریت مانند ایزو ۹۰۰۱ (سیستم مدیریت کیفیت) و… سازگار است.

گرفتن ایزو ۲۱۰۰۱ می‌تواند برای انواع مراکز آموزشی، صرف‌نظر از نوع، اندازه، مانند پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و متوسطه، دانشگاه‌ها، آموزش و غیره قابل‌اجرا باشد.

مراحل اخذ ایزو ۲۱۰۰۱

مراحل پیاده سازی و اخذ گواهینامه‌‌ ۲۱۰۰۱ شامل موارد ذیل می‌باشد:

 1. آموزش الزامات استاندارد ۲۱۰۰۱  
 2. مستندسازی و پیاده سازی الزامات ۲۱۰۰۱
 3. ممیزی اقدامات انجام شده
 4. صدور گواهینامه از مراجع صدور معتبر

دامنه فعالیت کاری در گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱

الزامات یک سیستم مدیریت برای سازمان‌های آموزشی را مشخص می‌کند که چنین سازمانی:

الف) باید توانایی خود را برای حمایت از کسب و توسعه شایستگی از طریق آموزش، یادگیری یا تحقیق نشان دهد

ب) باهدف افزایش رضایت فراگیران، سایر ذی‌نفعان و کارکنان از طریق اخذ ایزو ۲۱۰۰۱ خود، از جمله فرایندهای بهبود سیستم و اطمینان از انطباق با الزامات یادگیرندگان و سایر ذی‌نفعان.

تمام الزامات گواهینامه ISO 21001 عمومی است و برای هر سازمانی که از برنامه درسی برای حمایت از توسعه شایستگی از طریق آموزش، یادگیری یا تحقیق، صرف‌نظر از نوع، اندازه یا روش ارائه استفاده می‌کند، قابل‌اجرا است.

مزیای اخذ ایزو 21001

مزایای اخذ ایزو ۲۱۰۰۱ چیست؟

گرفتن ایزو ۲۱۰۰۱ اعتبار سیستم مدیریت یک سازمان آموزشی را تثبیت می‌کند، همسویی بهتر اهداف و فعالیت‌ها را تضمین می‌کند. همچنین سازمان‌ها را قادر می‌سازد که مسئولیت اجتماعی خود را با ارائه آموزش عالی و منصفانه برای همگان افزایش دهد.

فرایندها و ابزارهای ارزیابی بر اساس الزامات  EOMS  به سازمان‌ها کمک می‌کنند تا اثربخشی و کارایی را نشان داده و به اهداف سازمانی خود برسند.

مدیریت ریسک به دلیل شیوه‌های پایدار و هزینه‌های صرفه‌جویی شده کنترل می‌شود. در نتیجه استفاده کارآمدتر از منابع، بهبود می‌یابد.

پیامدهای تجاری اخذ استاندارد ISO 21001:2018 برای مؤسسات آموزشی چیست؟

 • اتخاذ بهترین شیوه‌ها و افزایش کیفیت آموزش
 • افزایش رضایت مشتری به‌عنوان ایجاد شفافیت در پروسه یادگیری
 • افزایش توانایی رقابتی خدمات
 • بهبود مستمر از طریق نظارت مداوم برای بهبود فرایندهای یادگیری

استاندارد ۲۱۰۰۱ یک مجموعه جامع از شیوه های قابل اجرا در فرآیند یادگیری را فراهم می‌کند. اخذ ایزو ۲۱۰۰۱ به ساختن یک بخش قوی آموزش، تحریک نوآوری و پیشرفت اقتصادی کمک خواهد کرد.

اصول گرفتن ایزو ۲۱۰۰۱

اجرای EOMS بر اساس اصول زیر است:

 • تمرکز بر فراگیران و سایر ذی‌نفعان
 • مشارکت مردم
 • رویکرد فرایندی
 • پیشرفت متداوم
 • تصمیمات مبتنی بر شواهد
 • مدیریت روابط
 • مسئولیت اجتماعی
 • دسترسی و برابری
 • رفتار اخلاقی
 • امنیت و حفاظت از داده‌ها را با صدور گواهینامه ۲۱۰۰۱ می‌توانید تقویت کنید.

در کجا ایزو ۲۱۰۰۱ تغییرات گسترده‌ای ایجاد خواهد کرد؟

 • مدارس پیش‌دبستانی، ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان‌ها
 • دانشکده‌ها، دانشگاه‌ها، آموزش حرفه‌ای
 • مراکز آموزش، تدریس، مربیگری
 • سازمان‌های آموزشی، ادارات آموزش

مدیریت مراکز آموزشی را چه کسانی اخذ کنند؟

همه الزامات ISO 21001 عمومی هستند و برای سازمان‌های آموزشی صرف‌نظر از نوع، اندازه و محصول و خدمات ارائه می‌شود. همچنین در کنار اخذ ایزو ۲۱۰۰۱ می‌توانید برای اثبات داشتن سیستمی سالم بر پایه دانش را از طریق، آموزش یا تحقیق می‌توانید ایزو ۲۹۹۹۰ (مدیریت کیفیت آموزش) را دریافت کنید.

بنابراین، این استاندارد برای سیستم مدیریت هر سازمانی که از برنامه درسی برای ارائه، اشتراک و انتقال دانش استفاده می‌کند، کاربردی است.

محصولات آموزشی استاندارد مدیریت مراکز آموزشی چگونه است؟

کالاهای مشهود یا نامشهود مورداستفاده در پشتیبانی آموزشی خدمات آموزشی شامل:

محصولات آموزشی می‌توانند فیزیکی یا دیجیتالی باشند و می‌توانند شامل کتاب‌های درسی، کتاب‌های کار، کاربرگ‌ها، دست‌کاری‌ها (مانند بلوک، مهره)، فلش کارت، کارگاه آموزشی، غیرداستانی، کتاب، پوستر، بازی‌های آموزشی، برنامه‌های کاربردی، وب‌سایت‌ها، نرم‌افزارها، دوره‌های آنلاین، کتاب‌های فعالیت، رمان‌های گرافیکی، کتاب‌های مرجع، دی‌وی‌دی، سی‌دی، مجلات و نشریات، راهنمای مطالعه، راهنمای آموزشی، آزمایشگاه‌ها، مدل‌ها، فیلم‌ها، نمایش‌های تلویزیونی، پخش‌های اینترنتی، پادکست‌ها، نقشه‌ها و اطلس‌ها، استانداردها، مشخصات فنی و مطالعات موردی.

محصولات آموزشی

چطور عملکردی در سیستم آموزشی داسته باشیم؟

تفکر مبتنی بر ریسک برای دستیابی به یک آموزش بر پایه دانش مؤثر ضروری است. در ادامه مواردی را که در جهت اخذ ایزو ۲۱۰۰۱ برای انطباق با الزامات این گواهینامه، یک سازمان نیاز به برنامه‌ریزی و اجرای اقداماتی برای رسیدگی به ریسک‌ها و فرصت‌ها دارد.

 •  گرفتن ISO 21001 می‌تواند پرداختن به ریسک‌ها و فرصت‌ها، مبنایی را برای افزایش اثربخشی سیستم مدیریت کیفیت، دستیابی به نتایج بهبودیافته و جلوگیری از اثرات منفی ایجاد کند.
 • فرصت‌ها می‌توانند در نتیجه موقعیتی که برای دستیابی به یک نتیجه موردنظر مساعد است به وجود بیایند، به‌عنوان‌مثال. مجموعه شرایطی که به سازمان امکان می‌دهد یادگیرندگان و سایر ذی‌نفعان را جذب کند، محصولات و خدمات جدید را توسعه دهد، ضایعات را کاهش دهد یا بهره‌وری را بهبود بخشد.
 • اخذ گواهینامه ۲۱۰۰۱ فرصت رسیدگی را که شامل درنظرگرفتن ریسک‌های مرتبط است را افزایش می‌دهد.
 • ریسک اثر عدم قطعیت است و هرگونه عدم اطمینان می‌تواند اثرات مثبت یا منفی داشته باشد. انحراف مثبت ناشی از یک ریسک می‌تواند فرصتی را فراهم کند، اما همه اثرات مثبت ریسک منجر به فرصت نمی‌شود.

چرا دریافت استاندارد ۲۱۰۰۱ مهم است؟

دریافت ایزو ۲۱۰۰۱ یک نیاز حیاتی و مستمر برای سازمان‌های آموزشی است که میزان برآورده‌سازی نیازهای یادگیرندگان و سایر مشتریان را ارزیابی کنند و توانایی خود را برای ادامه این کار بهبود بخشند. صدور گواهینامه ۲۱۰۰۱ بر تعامل خاص بین یک سازمان آموزشی، یادگیرنده و سایر مشتریان تمرکز دارد.

 فرایندهای آموزشی کنونی به طور فزاینده‌ای بر ایجاد مشارکت متمرکز می‌شوند که در آن رابطه سنتی تأمین می‌شود و مشتری به یک مشارکت مشارکتی اصلاح می‌شود.

اخذ ایزو ۲۱۰۰۱ راهنمایی‌هایی را در مورد چگونگی ارائه کیفیت در این محیط چالش‌برانگیز جدید ارائه می‌دهد. آموزش با بسیاری از بخش‌های دیگر ازاین‌جهت متفاوت است که یک فرایند آموزشی موفق، شانس موفقیت یک یادگیرنده را به حداکثر می‌رساند، اگرچه نمی‌تواند آن نتیجه را تضمین کند.

سؤالات متداول:

آیا گواهینامه ایزو ۲۱۰۰۱ مربوط به مراکز آموزشی می‌شود؟

ISO 21001 را می‌توان برای سازمان‌های آموزشی در سازمان‌های بزرگ‌تر که تجارت اصلی آنها آموزش نیست، مانند بخش‌های آموزش حرفه‌ای هم اعمال کرد.
این گواهینامه برای سازمان‌هایی که فقط محصولات آموزشی تولید می‌کنند، اعمال نمی‌شود.

آیا بعد از صدور ایزو ۲۱۰۰۱ می‌توانیم دانش خود را انتقال دهیم؟

گرفتن ایزو ۲۱۰۰۱ به شما امکان می‌دهد تا خدمات آموزشی را به شیوه‌ای مؤثرتر و کارآمدتر ارائه دهید و تجربه‌های شخصی‌تر را به همه یادگیرندگان، به‌ویژه برای کسانی که نیاز به آموزش ویژه دارند، ارائه دهید.
ISO 21001  اعتبار سازمان را تقویت می‌کند. علاوه بر این، می‌توانید به ذی‌نفعان نشان دهید که نسبت به بهبود سیستم آموزشی خود متعهد هستید.

چرا مدیریت سازمان‌های آموزشی مهم است؟

آموزش و تحصیل یک نیاز اساسی برای همه افراد جامعه است؛ بنابراین، همه باید نگران کیفیت آموزشی که ارائه می‌شود از سوی مراکز آموزشی باشند. بااین‌حال، حتی اگر نتایج را نمی‌توان تضمین کرد، مؤسسات آموزشی می‌توانند با گرفتن گواهینامه۲۱۰۰۱ نقش مهمی در تضمین کیفیت باشند.

صدور ایزو ۲۱۰۰۱ چه مهارت‌هایی را تقویت می‌کند؟

تلاش و توانمندی هر دو سازمان یادگیرنده و آموزشی از متغیرهای بسیار مهم برای موفقیت فرایند آموزشی است. یادگیری شامل درونی‌سازی دانش، روش‌ها و مهارت‌ها است.
 سازمان آموزشی این درونی‌سازی را تحریک می‌کند و چارچوب، ورودی، فرایندها و منابع یادگیری را برای تحقق آن فراهم می‌کند. اما این تلاش و توانمندی یادگیرنده است که در نهایت موفقیت فرایند آموزشی را تعیین می‌کند.مشاوره رایگان
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر، قبل از سفارش گواهینامه ایزو، از مشاوره رایگان کارشناسان EIQM استفاده نمایید.