پیکسـی!

قالب چند منظوره پیکسی، یکی از بهترین و بی نظیرترین قالب های وردپرسی است که تاکنون منتشر شده است، با قالب پیکسی دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09120000000

اخذ گواهینامه ایزو فوری

اخذ گواهینامه ایزو فوری

اخذ گواهینامه ایزو فوری
اخذ گواهینامه ایزو فوری

اخذ گواهینامه ایزو فوری و معتبر می‌تواند در مدتی کوتاه، تأثیری چشمگیر بر افزایش بهره‌وری و سودآوری سازمان شما داشته باشد. صدور این گواهینامه‌ها به مشتری‌ها اطمینان می‌دهد محصولات و خدمات شما هم‌تراز با استانداردهای جهانی ارائه می‌شوند؛ علاوه بر این گاهی برخی سازمان‌ها برای شرکت در مناقصات ناگهانی یا دریافت پروژه‌های موردنظرشان، نیاز به دریافت فوری ایزو دارند. بعضی مراجع صدور امکان صدور گواهینامه در کمتر از یک هفته را هم دارند، اگر دنبال اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید، در این مقاله با ما باشید.

eiqm baner333
contact eiqm

گواهینامه ایزو چیست؟

ISO یک سازمان بین‌المللی مستقل است که الزامات و استانداردهایی برای تضمین کیفیت و سلامت محصولات و خدمات، ایمنی کارکنان، حفاظت از محیط‌زیست و غیره تدوین می‌کند. هدف ایزو بهبود و یکدست‌سازی استانداردها در سطح جهان است. ایزو استانداردهای بین‌المللی متنوعی مانند ۹۰۰۱، ۱۴۰۰۱، ۴۵۰۰۱ و غیره را برای تشویق تبادل کالا در سراسر جهان معرفی کرده است.

گواهینامه ایزو مدرکی رسمی و معتبر است که به کسب‌وکار شما اعتبار می‌بخشد و تأیید می‌کند محصولات و خدمات شما متناسب با استانداردهای این سازمان ارائه می‌شوند. این گواهینامه‌ها نشان می‌دهند که الزامات استاندارد اخذ شده در مجموعه شما به‌درستی پیاده‌سازی شده‌اند.

در صورتی که سوالی دارید؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
برای مشاوره رایگان با تلفن های ۳۳۴۴۷۷۶۵-۰۲۳ و ۳۳۴۴۷۷۶۶-۰۲۳ تماس بگیرید.

مزایای اخذ گواهینامه ایزو چیست؟

دریافت گواهینامه‌های ایزو مزایای بسیاری برای کسب‌وکارها و همچنین برای مشتریان آن‌ها دارد. یک مجموعه با اخذ این گواهینامه‌ها، اطمینان می‌دهد که تمامی دستورالعمل‌های لازم را برای تولید کالا و ارائه خدمات در سطح استانداردهای جهانی رعایت می‌کند. این موضوع با ایجاد اعتماد در مصرف‌کننده، کالاها و خدمات شما برای او ارزشمندتر می‌کند و باعث افزایش نرخ فروش و گسترش کسب‌وکار می‌شود. مزایای اخذ گواهینامه‌ ایزو فوری به صورت خلاصه عبارت‌اند از:

 • افزایش رضایت مشتری
 • افزایش سودآوری کسب‌وکار
 • کاهش هزینه‌ها
 • افزایش بازدهی و بهبود سیکل کاری
 • تامین سلامت کارکنان و ایجاد محیط کاری سالم با کم‌ترین میزان خطرات
 • افزایش آگاهی و تعهد کارکنان
هزینه فوری

نحوه دریافت فوری گواهینامه ایزو

گاهی اوقات مجموعه‌ها، به دلایل مختلفی مثل شرکت در یک مناقصه ناگهانی، اعلام آمادگی برای دریافت یک پروژه به‌خصوص یا جلب اعتماد یک شریک تجاری احتمالی، نیاز به اخذ گواهینامه ایزو فوری دارند. درست است که هر سازمان برای دریافت گواهینامه باید مراحل مشخصی را طی کند، اما بعضی مراجع صدور گواهینامه‌های ایزو، امکان صدور این گواهینامه‌ها در مدت‌زمان کمتر از یک هفته را هم دارند.

برای دریافت فوری گواهینامه، باید تمامی مدارک مربوطه را در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیار کارشناسان مجموعه مورد نظر قرار دهید و سپس تا زمان صدور گواهینامه، روند استعلام آن را طی کنید. در ادامه با مراحل اخذ گواهینامه‌های ایزو آشنا می‌شویم:

 1. ابتدا به‌عنوان متقاضی اخذ ایزو، استاندارد مناسب برای کسب‌وکارتان را انتخاب کنید.
 2. طی مرحله پیش‌ممیزی و به کمک کارشناسان توانا، سازمانتان را برای پیاده‌سازی الزامات و دستورالعمل‌های استاندارد انتخاب شده آماده و هزینه‌های مورد نظر را براورد کنید.
 3. با تخصیص منابع مناسب، الزامات را پیاده‌سازی و نقص‌های سیستم را برطرف کنید.
 4. انتخاب مرجع صدور ایزو معتبر (CB) سومین مرحله اخذ گواهینامه ایزو است. خود سازمان ایزو برای استانداردهایی که منتشر می‌کند، گواهینامه صادر نمی‌کند. این مراجع صدور هستند که ممیزی را انجام می‌دهند و برای استانداردهای iso گواهینامه صادر می‌کنند. مراجع می‌توانند تحت اعتبار نهادهای بالادستی ASCB یا IAF باشند.
 5. مرحله بعدی ثبت درخواست صدور گواهینامه ایزو است. هنگام ثبت درخواست حتماً تاریخ دقیقی را که باید گواهینامه تا آن زمان به دستتان برسد، به کارشناس مرجع صدور اطلاع بدهید.
 6. انجام ممیزی خارجی مرحله دیگر اخذ گواهینامه ایزو است. این مرحله برعهده مرجع صدور است و انجام آن به دو صورت حضوری و غیرحضوری امکان‌پذیر است. برای سرعت بخشیدن به کارها و انجام غیرحضوری این مرحله، شما باید هنگام ثبت درخواستتان، مدارک و مستنداتی از پیاده‌سازی کامل و موفق الزامات استاندارد موردنظر در سازمانتان ارائه کنید.

هزینه اخذ گواهینامه ایزو چقدر است؟

هزینه اخذ گواهینامه ایزو فوری برای یک سازمان به عوامل متعددی مثل نوع استاندارد موردنظر، اندازه سازمان و میزان پیچیدگی فعالیت‌های آن، تعداد کارمندان و واحدها، تعداد شرکت‌ها یا کارگاه‌های زیرمجموعه، نوع محصول تولیدی و غیره بستگی دارد؛ به همین دلیل اعلام هزینه گواهینامه ایزو بدون بررسی سازمان مورد نظر کار دشواری است.

برخی مراجع صدور برای کمک به مشتریان در تصمیم‌گیری و سرعت بخشیدن به کارها، قیمت‌های پایه استانداردهای ایزو را برای شرکت‌های کوچک و متوسط، در سایت‌ها یا کانال‌های ارتباطی خود اعلام کرده‌اند. شرکت‌های بزرگ (با پرسنل حدوداً بیشتر از ۱۰۰ نفر) باید فرم اطلاعات شرکت را پر کنند و در زودترین زمان ممکن به مرجع صدور مورد نظرشان تحویل بدهند تا قیمت دقیق صدور گواهینامه مورد نظر به آن‌ها اعلام شود.

مدارک فوری ایزو

برای اخذ گواهینامه ایزو فوری چه مدارک و اطلاعاتی لازم است؟

برای دریافت گواهینامه ایزو متقاضی باید مجموعه‌ای از اسناد و مدارک به مرجع صدور مورد نظر خود ارائه بدهد. برخی مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه‌های ایزو مختلف، منحصر به استاندارد مورد نظر هستند و برخی مدارک عمومی‌ترند.

این اسناد به دو دسته‌ی اسناد و مدارک فنی و اسناد و مدارک حقوقی تقسیم می‌شوند. مدارک فنی و تخصصی، مستنداتی هستند که نشان می‌دهد الزامات گواهینامه ایزو مورد نظر در یک سازمان پیاده شده است. مدارک حقوقی شامل اسناد ثبتی شرکت‌ها و مدارک ثبتی مثل پروانه و جواز کسب صاحبین علائم تجاری و کسب‌وکارها است.

آماده‌سازی و ارائه به موقع این مدارک، دریافت گواهینامه ایزو را برای شما ساده‌تر و سریع‌تر می‌کند. علاوه بر این موارد، برای صدور گواهینامه باید اطلاعات زیر را هم در اختیار مرجع صدور مورد نظرتان قرار بدهید:

 1. نام سازمان
 2. آدرس سازمان یا دفتر مرکزی آن
 3. عنوان مجموعه و برند به‌صورت فارسی و لاتین
 4. درج لوگو
 5. مشخص‌کردن حیطه فعالیت سازمان
 6. اطلاع دادن صادرات به کشورهای اطراف و یا کشورهای اروپایی

جمع‌بندی

گواهینامه ایزو به تمام جنبه‌های کسب‌وکار، از جمله فروش و بازاریابی، برنامه‌ریزی استراتژیک، مشارکت و تعهد کارکنان و غیره نظارت دارد. دریافت ایزو کسب‌وکار شما را برای ورود به بازارهای گسترده‌تر آماده می‌کند. برای اخذ گواهینامه ایزو فوری، باید درخواست صدور گواهینامه ایزو را سریع‌ترین زمان ممکن ثبت و تمامی مدارک مربوطه را در در اختیار کارشناسان مجموعه قرار دهید و سپس تا زمان صدور گواهینامه، روند استعلام آن را طی کنید.

سوالات متداول

در این مقاله بررسی کردیم که گواهینامه ایزو فوری یک فرآیند اخذ گواهینامه است که به شرکت‌ها امکان می‌دهد به سرعت و به‌صورت فوری گواهینامه مدیریت کیفیت یا سایر استانداردها را اخذ کنند. این فرآیند به کمک فناوری‌های آنلاین و روش‌های سریع‌تر در مقایسه با روش‌های سنتی اخذ گواهینامه ایزو انجام می‌شود. در ادامه به برخی سوالات متداول در این باره پاسخ می‌دهیم:

اخذ گواهینامه ایزو فوری چقدر زمان نیاز دارد؟

زمان لازم برای اخذ فوری ایزو متغیر است و بستگی به نوع گواهینامه و آمادگی سازمان برای تطابق با الزامات استانداردها دارد. با این حال، این روش به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که در کمترین زمان ممکن گواهینامه‌ها را اخذ کنند.

آیا گواهینامه ایزو فوری همانند گواهینامه‌های معمولی معتبر است؟

بله، گواهینامه ایزو فوری همانند گواهینامه‌های معمولی معتبر است و به تعهدات و استانداردهای ملی یا بین‌المللی پایبند است. تفاوت اصلی در سرعت اخذ و انجام فرآیند است.

برای اخذ گواهینامه ایزو فوری چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

اطلاعات مورد نیاز برای اخذ فوری ایزو ممکن است بسته به نوع استاندارد مورد نظر متغیر باشد؛ اما عموماً، شامل اطلاعات مربوط به فرآیندها و سیستم‌های کیفیت شرکت، سوابق عملکرد و مستندات مرتبط است.

از کجا گواهینامه ایزو بگیریم؟

اولین نکته‌ای که برای دریافت گواهینامه انواع استانداردها باید به آن توجه داشته باشید این است که گواهینامه‌ای معتبر است که از مراجع صدور تحت اعتبار IAF  یا ASCB  صادر شود. پیش از عقد قرارداد و دریافت گواهینامه حتما بررسی کنید که نام مرجع صدور در لیست منتشر شده در سایت نهادهای نام‌برده قابل مشاهده باشد؛ در غیر این صورت گواهی فاقد اعتبار خواهد بود.

دومین نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که برای دریافت خدمات مشاوره یا صدور باید به دفتری مراجعه کنید که دارای پروانه و مجوز رسمی دولتی در آن حیطه باشد تا امکان پیگیری و استیفای حقوق در صورت بروز هر گونه مشکل برای شما محفوظ بماند.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و راهنمایی جهت دریافت گواهینامه ایزو معتبر می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان مجموعه EIQM CET از طریق تماس با ما بهره ببرید.


مشاوره رایگان
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر، قبل از سفارش گواهینامه ایزو، از مشاوره رایگان کارشناسان EIQM استفاده نمایید.